Złodziej paliw
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Regularnie kradł paliwo na stacjach. W końcu wpadł

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Lipca 2020

Według ustaleń śledczych 33-latek już od kilku tygodni dokonywał kradzieży na innych stacjach paliw województwa małopolskiego.

Kilka dni temu wieczorem, na teren stacji benzynowej w Niegardowie wjechał Hyundai i30 - niby nic niezwykłego. Samochód ustawił się przy dystrybutorze, a kierowca rozpoczął tankowanie.

Młody mężczyzna już podczas tankowania paliwa dziwnie się zachowywał, co zaniepokoiło pracownika stacji benzynowej.

Pracownik podszedł zatem do „klienta” i zobaczył, że zarówno tablica rejestracyjna jak nalepka kontrolna na szybie pojazdu są zakryte kartką. Szybko połączył fakty i zorientował się, że prawdopodobnie dojdzie do kradzieży.
W tym czasie właściciel Hyundaia wsiadł do samochodu i już miał odjechać, nie płacąc za paliwo. Pracownik stacji próbował jeszcze zatrzymać złodzieja, otwierając drzwi kierowcy, by wyrwać kluczyki ze stacyjki.

Złodziej wcisnął gaz do dechy i odjechał, wywracając przy tym pracownika „cepeenu".

Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. W jakim stanie jest gwiazda?Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. W jakim stanie jest gwiazda?Czytaj dalej

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. Szybko udało się ustalić, że kierowca-złodziej to mieszkaniec gminy Bochnia, który posługiwał się pożyczonym samochodem.
2 lipca mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Radziemice (powiat proszowicki). 33-latkowi partnerowała 30- letnia kobieta, mieszkanka Krakowa, u której policjanci znaleźli susz roślinny.

Po wykonaniu testu narkotykowego okazało się, że jest to marihuana. W związku z tym kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krakowie, gdzie usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej (art. 281 KK.).

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Zastosowano wobec podejrzanego policyjny dozór.

Według ustaleń śledczych 33-latek już od kilku tygodni dokonywał kradzieży na innych stacjach paliw województwa małopolskiego.

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł