Jaguar F-Type
Źródło: Jaguar.pl

Jaguar EV-Type - nowy sportowy model marki będzie elektrykiem?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Lipca 2020

Pierwszy elektryczny model marki „I-Pace” odniósł spory sukces i zbiera pozytywne opinie. Możliwe więc, że Jaguar pójdzie za ciosem.

Wiele wskazuje na to, że Jaguar planuje zaprezentować kolejny elektryczny model.

Do crossovera I-Pace najprawdopodobniej dołączy EV-Type. Skąd takie wnioski? Taką nazwę niedawno zastrzegł Jaguar. Człon „EV” raczej nie pozostawia wątpliwości.

Pewne skojarzenie jednak może budzić pełna nazwa tajemniczego auta. „EV-Type” brzmi podejrzanie podobnie do „E-Type". Czy elektryk będzie sportowym modelem, który w prostej linii wywodzić się będzie z brytyjskiego klasyka?
Aktualny F-Type niedawno przeszedł facelifting - oznacza to tyle, że w najbliższym czasie nie ujrzymy następcy. Możliwe, że Brytyjczycy zaklepali nazwę „na przyszłość".

Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. W jakim stanie jest gwiazda?Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. W jakim stanie jest gwiazda?Czytaj dalej

Pierwszy elektryczny model marki „I-Pace” odniósł spory sukces i zbiera pozytywne opinie. Możliwe więc, że Jaguar pójdzie za ciosem i rozszerzy bezemisyjną ofertę o kolejny model. Jeśli wybór padnie na następcę F-Type'a to, mamy nadzieję, będzie jedną z kilku dostępnych wersji silnikowych.

Ciężko byłoby zastąpić bulgoczące V8 elektrykiem...

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł