Rozbita Toyota
Źródło: Policja.pl

Koszmarny wypadek - W aucie kobieta w ciąży i 3-letnie dziecko

Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Do czołowego zderzenia dwóch aut doszło w województwie dolnośląskim w miejscowości Komorów pod Sycowem.

Jednym z samochodów jechała kobieta w zaawansowanej ciąży ze swoim 3-letnim synkiem. W drugim mężczyzna, który w wyniku zderzenia zakleszczył się we wraku. Z uszkodzonego pojazdu zaczęło wylewać się paliwo, a w bagażniku znajdowała się butla z gazem.

WypadekWypadek
Policja.pl

Do tego groźnego wypadku doszło w miejscowości Komorów w gminie Syców w województwie dolnośląskim. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W Pojeździe marki Toyota znajdowała się kobieta w zaawansowanej ciąży oraz jej 3-letni synek. W drugim aucie, marki BMW, znajdował się mężczyzna. Na szczęście świadkami całego zajścia były dwie policjantki po służbie. Niewiele myśląc, natychmiast ruszyły na pomoc.

Tragiczny wypadek na trasie S8. Zginął kierowca i 11-letnia dziewczynkaTragiczny wypadek na trasie S8. Zginął kierowca i 11-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

Kierująca Toyotą wraz z synkiem wydostała się z rozbitego auta o własnych siłach. Ich stan do momentu przyjazdu pogotowia cały czas monitorował mężczyzna, który również zatrzymał się bezpośrednio po zdarzeniu. W dokładnym określeniu miejsca wypadku pomogło doświadczenie oraz opanowanie obecnych na miejscu funkcjonariuszek policji. Jedna z nich nawet przejęła telefon i dokończyła rozmowę z dyspozytorem, aby dokładnie nakreślić sytuację.

Drugi kierowca miał zdecydowanie mniej szczęścia i pozostał zakleszczony za kierownicą swojego BMW.

WypadekWypadek
Policja.pl

Policjantki podchodząc do samochodu, zauważyły, że ze zbiornika auta wylało się całe jego paliwo. W związku z tym istniało realne zagrożenie wybuchem, szczególnie że w bagażniku samochodu znajdowała się butla z gazem.

Funkcjonariuszki, kierowane doświadczeniem, w pierwszej kolejności odłączyły akumulator pojazdu. Następnie bezskutecznie próbowały wydostać kierowcę BMW. W trakcie prób oswobodzenia zakleszczonego mężczyzny nadjechał pierwszy zastęp straży pożarnej i z użyciem profesjonalnego sprzętu wydobył mężczyznę z wraku.

Uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitali. Po najciężej rannego mężczyznę został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu prace prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a prowadzone przez nią postępowanie pozwoli ustalić wszystkie okoliczności, przyczyny i dokładny przebieg wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rządowe dopłaty do nowych samochodów - Rozmowy już w czerwcu
  2. Popularny producent wycofuje się z Europy. Fani marki nie będą zachwyceni
  3. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?
Następny artykuł