Radiowóz
Źródło: zdrogi.pl

Jechał BMW pod wpływem narkotyków. Okazało się, że to nie wszystko

Za swoje postępowanie 19-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

We wtorek 5 maja w Chełmnie doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW, który jest podejrzany o kierowanie autem pod wpływem narkotyków, w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doprowadził do zderzenia z osobową Skodą. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i, jak się potem okazało, posiadał przy sobie marihuanę. Za swoje postępowanie 19-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

We wtorek po godz. 13.00, dyżurny miejscowej jednostki w Chełmnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Łunawskiej z drogą K-91. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chwilę wcześniej kierujący BMW doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca wypadku.

Tragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyTragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyCzytaj dalej

Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce stłuczki, podczas rozmowy z naocznymi świadkami, ustalili, że kierujący BMW w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doprowadził do zderzenia z osobową Skodą, a następnie uciekł w kierunku miejscowości Klamry. W wyniku podjętych przez policjantów działań 19-latek, który starał się ukryć w trzcinowisku przy pobliskim stawie, został zatrzymany.

Podczas weryfikowania zatrzymanego w policyjnych systemach informatycznych ustalono, że zatrzymany 19-latek nie ma prawa jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę strunową zawierającą susz roślinny koloru zielonego.

Z uwagi na powyższe oraz w związku z wątpliwościami co do stanu trzeźwości mieszkańca Chełmna, mężczyzna został przetransportowany na komendę. Przeprowadzone na miejscu badanie wstępnie potwierdziło obecność marihuany w jego organizmie.

Jeśli ekspertyza laboratoryjna krwi potwierdzi wstępne wyniki, to 19-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem zabronionych środków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rządowe dopłaty do nowych samochodów - Rozmowy już w czerwcu
  2. Popularny producent wycofuje się z Europy. Fani marki nie będą zachwyceni
  3. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?
Następny artykuł