Kierowca z Kutna
Źródło: Policja.pl

Po pracowników przyjechał firmowy autobus - nie byli świadomi zagrożenia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Lipca 2020

Kierowca straci prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy zatrzymali 54-letniego kierowcę, który mając prawie 2,5 promila alkoholu, prowadził autobus.

Mężczyzna jechał po pracowników, których miał zawieźć na miejsce pracy. Całe szczęście jego stan nie umknął uwadze pewnego obywatela, który powiadomił odpowiednie służby. Szybka i stanowcza reakcja mundurowych zapobiegła możliwej tragedii.

54-latek straci teraz prawo jazdy oraz stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Kolejne 5 lat więzienia może kosztować go niezatrzymanie się do kontroli.

14-latek ukradł rodzicom samochód i pojechał nad morze14-latek ukradł rodzicom samochód i pojechał nad morzeCzytaj dalej

W niedzielę 5 lipca do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kierowcy autobusu, który jest prawdopodobnie nietrzeźwy.

Świadek zdarzenia cały czas jadąc za autobusem, nagrywał kamerą tor jazdy kierowcy i na bieżąco informował trasie podejrzanego pojazdu.
Wysłany patrol na ul. Zamoyskiego zauważył poszukiwany pojazd i podjął próbę jego zatrzymania do kontroli.

Mundurowi wydali jasny sygnał do zatrzymania autobusu - kierowca zwolnił, ale jednak nie zatrzymał się do kontroli i doprowadził do kolizji z radiowozem.

Wideo - Oszust w BMW podszywa się pod nieoznakowany radiowózWideo - Oszust w BMW podszywa się pod nieoznakowany radiowózCzytaj dalej

Po uderzeniu w policyjny samochód bus nadal się toczył. Policjanci natychmiast podbiegli do drzwi od strony kierowcy i wybili szybę, aby dostać się do środka.
Mundurowi zatrzymali pojazd, wyjmując kluczyki ze stacyjki i zaciągając hamulec ręczny.

Po kontroli stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca Kutna okazało się, że był kompletnie pijany. Wynik wskazywał niemal 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania pojazdu w autobusie nie było innych pasażerów i nikt nie odniósł obrażeń.

Kierowca straci prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł