Parking Arkadia
Źródło: zdrogi.pl

Specjalne zasady na parkingach w galeriach handlowych. Czy można tam dostać mandat?

Od 4 maja w całej Polsce znów będą działać centra i galerie handlowe. Będą one jednak funkcjonowały w nowym reżimie sanitarnym.

Od 4 maja w całej Polsce znów będą działać centra i galerie handlowe. Będą one jednak funkcjonowały w nowym reżimie sanitarnym. W związku z tym nowe zasady obowiązują również na parkingach należących do galerii handlowych.

Zgodnie z nowymi zasadami do sklepów może wjechać ograniczona liczba klientów, restauracje sprzedają jedynie jedzenie na wynos, a w niektórych sklepach odzieżowych nie można przymierzać ubrań.

Wyciekły zdjęcia dokumentów kierowców zatrzymanych przez warszawską drogówkęWyciekły zdjęcia dokumentów kierowców zatrzymanych przez warszawską drogówkęCzytaj dalej

Specjalne zasady obowiązują również na parkingach należących do galerii handlowych. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem co drugie miejsce powinno pozostać puste.

Co w sytuacji, kiedy zmotoryzowanych klientów będzie zbyt wielu? Według rozporządzenia, gdy chętnych będzie więcej, samochody można parkować obok siebie, ale pamiętając o zachowaniu dystansu przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów. Rząd nie określił jaka kara grozi kierowcy za łamanie zasady parkowania i w jaki sposób miałaby być wyegzekwowana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny producent wycofuje się z Europy. Fani marki nie będą zachwyceni
  2. Polskie granice zostaną otwarte dla pracowników. Premier podał dokładny termin
  3. Ślub w czasach pandemii? Kino samochodowe świetnym rozwiązaniem
Następny artykuł