Rowery miejskie
Źródło: zdrogi.pl

Od dzisiaj można korzystać z rowerów miejskich.

Zgodnie z prawem od 6 maja mamy już prawo korzystać z systemów miejskich rowerów w kraju.

Rowery miejskie w całym kraju wracają na ulice. Od dziś ponownie można je już wypożyczać. Przywrócona została pełna funkcjonalność systemów.

W związku z pandemią koronawirusa rząd postanowił zablokować od 1 kwietnia możliwość wypożyczania rowerów miejskich w całym kraju. Obostrzenia obowiązywały do wczoraj.

Zgodnie z prawem od 6 maja mamy już prawo korzystać z systemów miejskich rowerów w kraju. Zdecydowana większość miast udostępniła możliwość wypożyczania jednośladów o północy z wtorku na środę.

Jak deklaruje największy operator w Polsce - firma Nextbike, działające systemy rowerów miejskich znajdziemy już w: Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim, Kaliszu, Katowicach, Kołobrzegu, Komornikach, Koninie, Koszalinie, Legnicy, Lublinie i Świdniku, Luboniu, Markach, Piasecznie, Poznaniu, Pruszkowie, Siemianowicach Śląskich, Szamotułach, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Koluszkach, Kutnie, Łasku, Łowiczu, Łodzi, Pabianicach, Sieradzu, Skierniewicach, Zduńskiej Woli oraz w Zgierzu.

Nagi mężczyzna spowodował wypadek i uszkodził radiowózNagi mężczyzna spowodował wypadek i uszkodził radiowózCzytaj dalej

W przypadku nielicznych miast data udostępnienia pojazdów została nieco przesunięta. Od 7 maja rowery będą dostępne w Ostrów Wielkopolskim, od 8 maja w Płocku i Żyrardowie, od 9 maja w Tychach, Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju, od 15 maja w Otwocku, a dopiero od 1 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu.

Również miasto stołeczny potwierdza teraz ponowne otwarcie punktów do wypożyczania jednośladów, ale zachęca do zachowania ostrożności i właściwej higieny podczas korzystania z nich. Zalecane jest m.in. noszenie rękawiczek podczas jazdy.

Odblokowany dostęp do nich pozwoli na częściowe ograniczenie liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. Co ciekawe, restrykcje nie dotyczyły prywatnych systemów wynajmu hulajnóg elektrycznych na minuty.

Następny artykuł