Wnętrze autobusu
Źródło: zdrogi.pl

16 dni temu ten kierowca prosił pasażerów o zachowanie higieny w autobusie. Zmarł na koronawirusa.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Kwietnia 2020

Dzięki, m.in. kierowcom, możemy prowadzić względnie normalne życie. Tak jak sprzedawcy w sklepach są narażeni w większym stopniu na zakażenie koronawirusem. Ten kierowca był tego świadom i prosił pasażerów o zachowanie zasad higieny w trakcie epidemii.

16 dni temu ten kierowca prosił pasażerów o zachowanie higieny w autobusie. Zmarł na koronawirusa.

Sytuacja z obcego "ogródka", ale jak najbardziej dotycząca nas wszystkich. Jakiś czas temu kierowca autobusu w Detroit Jason Hargrove opublikował film, w którym prosił pasażerów komunikacji o pamiętaniu o podstawowych zasadach higieny w czasach epidemii.

Podkreślał, że jest pracownikiem publicznym i wykonuje swoją pracę, by zadbać o swoją rodzinę. Mężczyzna był poirytowany zachowaniem pasażerów w komunikacji miejskiej. Wielokrotnie zarzucał im, np. kasłanie bez zakrywania swojej twarzy. Niestety 11 dni po opublikowaniu nagrania kierowca zmarł z powodu koronawirusa.

Nie wiemy, czy zaraził się nim w trakcie pracy, ale jest to bardzo prawdopodobne. Zamieszczamy tę informację, by przypomnieć, że nie każdy ma możliwość pracy zdalnej. Wielu ludzi w czasie epidemii musi wykonywać swoją pracę, byśmy mogli żyć względnie normalnie. Niestety w związku z tym są też oni znacznie bardziej narażeni na zakażenie.

​Zirytowany kaszleniem w autobusach w Detroit kierowca Jason Hargrove opublikował w internecie film, w którym apelował do pasażerów o zachowywanie higieny w czasach epidemii. 11 dni po tym nagraniu zmarł z powodu koronawirusa.

W środę Jason Hargrove, ojciec szóstki dzieci zmarł w wyniku zakażenia. Jego film jest przypomnieniem o niebezpieczeństwie, na jakie narażone są osoby pracujące w aktualnej sytuacji.

Detroit to miasto, które kiedyś było kolebką motoryzacji w USA. Siedem lat temu ogłosiło bankructwo i aktualnie jest jednym z największych ognisk koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Następny artykuł