Stacja ładowania
Źródło: Photo by Markus Spiske on Unsplash

Do połowy czerwca ma zostać zaprezentowana nowa, polska marka samochodów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Kwietnia 2020

Jakie będzie NASZE auto na prąd? Czy spełni oczekiwania? Obawiamy się, że będzie raczej wzbudzać politowanie - jak próby wskrzeszenia Syrenki.

Polska marka samochodów elektrycznych. W połowie roku ma być nazwa i logo

Do połowy czerwca 2020 ma nastąpić prezentacja pierwszego Polskiego auta na prąd, pokaz prototypów, wybór platformy oraz miejsca pod fabrykę. W dalszej kolejności zachwyceni akcjonariusze mają sypnąć groszem, by projekt nabrał rozpędu. Na ile to realne?

Akcjonariuszami ElcetroMobility Poland są PGE, Enea, Tauron oraz Energa - giganci na polkim rynku energetycznym. To te firmy mają największy interes w zelektryfikowaniu polskich ulic.

Do połowy marca mamy poznać też nazwę oraz logo NASZEJ marki samochodów elektrycznych. Nieźle jak na zainwestowane przez firmę 30 milionów złotych...
Wstępnie firma miała zaprojektować samochód na prąd - aktualnie plany są ambitniejsze i już myśli się nad całą marką z szeroką paletą modeli.

Docelowo firma ma oferować 5 różnych aut, ale w pierwszej kolejności do produkcji miałyby wejść trzy.

Wszystkie z nich mają należeć do segmentu C, czyli popularnych kompaktów. Samochody projektowane są podobno z myślą o kliencie indywidualnym oraz flotowym. Z badań wynika, że Polacy pragną auta przestronnego, praktycznego i uniwersalnego.

ElectroMobility Poland chce, by polskie auta wyróżniały się na rynku designem.
Pytanie tylko, czy na plus...

Według firmy stylistyka aut ma sugerować większy prestiż niż wynikałoby to z przynależności do segmentu.Polskie auta elektryczne mają więc być atrakcyjne, tanie, ale będą wyglądać na droższe. Idealnie!

Następny artykuł