Rolls-Royce
Źródło: zdrogi.pl

Ponad 2 miliony za kabrio? Brytyjczycy udowadniają, że można

Nowy model nawiązuje do poprzednich samochodów specjalnych Rolls-Royce, takich jak Silver Dawn, Silver King, Silver Silence i Silver Spectre.

Limitowana edycja jest inspirowana roadsterami z lat dwudziestych.

Rolls-Royce ujawnił szkice dwumiejscowego roadstera swojego kabrioletu Dawn, który powstanie w ilości zaledwie pięćdziesięciu sztuk. Jeszcze nie jest pewne, jak dokładnie będzie wyglądał, ale możemy być pewni, że tani nie będzie.

Rolls-Royce

Rolls-Royce, nazwany Dawn Silver Bullet Collection, jest inspirowany roadsterami z lat 20. XX wieku. Srebrny dominuje z każdej strony nadwozia, nawiązując do poprzednich samochodów specjalnych Rolls-Royce, takich jak Silver Dawn, Silver King, Silver Silence i Silver Spectre. Dla kontrastu reflektory i zderzaki zostały wzbogacone o ciemne detale.

Wewnątrz znajduje się deska rozdzielcza z włókna węglowego i środkowa konsola pokryta pikowaną skórą, która według Rolls-Royce'a była zainspirowana skórzanymi kurtkami.

Silver Bullet zachowuje 6,6-litrowy turbo doładowany silnik V12 normalnego Dawna, który wytwarza 563 KM i potrafi rozpędzić tego kolosa od 0 do 100 kilometrów na godzinę w równe 5 sekund. Rozpędzanie zakończymy, gdy wskazówka prędkościomierza wskaże 250.

Rolls-Royce

Pierwsze dostawy tego modelu mają się odbyć latem, a ekskluzywność dwumiejscowego roadstera oznacza, że ​​będzie kosztował znacznie więcej niż „standardowy” Dawn.

Nawet gdyby było nas stać, to i tak byśmy nie kupili — przecież Dawn zbudowany jest na tej samej płycie co Ghost... a ten z kolei dzieli platformę z BMW serii 7 poprzedniej generacji (F01).

Rolls-Royce

Czy warto zatem dokładać tyle funtów, by jeździć starą 7, ale w limitowanej do 50 sztuk edycji, składanej ręcznie, ze skórzaną tapicerką pochodzącą od najszczęśliwszych krów... może jednak skusilibyśmy się na jednego Rollsa.

Następny artykuł