Policja
Źródło: zdrogi.pl

Policja zatrzymała podwarszawskich złodziei Mustangów

Funkcjonariusze zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat oraz odzyskali wartego blisko 240 tysięcy złotych Mustanga.

Funkcjonariusze zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat oraz odzyskali wartego blisko 240 tysięcy złotych Mustanga. Czterech mężczyzn usłyszało już zarzuty udziału w kradzieży auta, dwóch pozostałych odpowie za paserstwo.

Policjanci z komisariatu w Zielonce otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta z parkingu osiedlowego. Zniknąć miał wart niemal 240 tysięcy złotych Ford Mustang. Pojazd pochodził z wypożyczalni. Sprawą natychmiast zajął się wydział kryminalny z wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze grupy „Skorpion” z warszawskiej Pragi Północ.

Zdekompletowany MustangZdekompletowany Mustang
Policja.pl
Zdekompletowany Mustang
Policja.pl

Niedługo potem udało się zatrzymać 21-latka, który wypożyczył samochód oraz jego 23-letniego kolegę-wspólnika. Jak ustalili kryminalni, młodszy z mężczyzn miał zostawić pojazd wraz z kluczykiem do kradzieży, której miał dokonać 23-latek wraz z dwójką innych mężczyzn.

Polska policja podsumowała majówkę - statystyki długiego weekenduPolska policja podsumowała majówkę - statystyki długiego weekenduCzytaj dalej

Kilka godzin później policjanci trafili na posesję w gminie Długosiodło w powiecie wyszkowskim. Zastali tam 39-letniego właściciela miejscowego warsztatu samochodowego, jego 38-letniego brata, 30-letniego kierowcę dostawczego Renault oraz 28-letniego kierowcę lawety.

Zdekompletowany Mustang

W kabinie lawety policjanci znaleźli zagłuszarkę sygnału GPS, w ciężarowym Renault z kolei leżały podzespoły i części samochodowe. W warsztacie na podnośniku znajdował się zdemontowany Ford Mustang z wyciętym VIN-em. pozostałe części samochodowe policjanci znaleźli na tyłach posesji.

Znaleziono również kompletnie zdekompletowane nadwozie innego Forda Mustanga, z również wyciętą blaszką VIN. Wszystkie znalezione przedmioty oraz dwa zdekompletowane Fordy zostały zabezpieczone i trafiły na policyjny parking.

Zdekompletowany Mustang

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty współudziału w kradzieży auta. Dwóch kolejnych tymczasowo aresztowano na miesiąc. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdekompletowany Mustang

Właściciel warsztatu oraz jego brat usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
  2. Polskie granice zostaną otwarte dla pracowników. Premier podał dokładny termin
  3. Rekordy na polskich stacjach. Tegoroczna majówka będzie najtańsza od lat
Następny artykuł