Wydech Akrapovic
Źródło: zdrogi.pl

Pół miliona za 30 koni mechanicznych... Dopłaciłbyś?

Jak myślicie, ile należy dopłacić do Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio, aby jeździć 30 KM mocniejszą i 100 kg lżejszą Alfą Romeo Giulią GTA lub GTAm?

Jak myślicie, ile należy dopłacić do Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio, aby jeździć 30 KM mocniejszą i 100 kg lżejszą Alfą Romeo Giulią GTA lub GTAm?

Przypomnijmy, że „standardowa koniczyna” to koszt około 350 tysięcy złotych.

Więc jak? 20 tysięcy? Więcej
Może więc 50? Wciąż mało...
Strzelać można długo, ale nikt o zdrowych zmysłach, lub lekkim pojęciu o motoryzacji, nie ustrzeli prawdziwej ceny GTA i GTAm.

Tańsza z dwóch, czyli GTA kosztuje minimum 176 500 euro (około 815 tysięcy złotych), kolejne 5 tysięcy euro przyjdzie nam dopłacić za ostrzejszy wariant.

Zatem Alfa Romeo wyceniła 30 KM i 100 kg diety na - uwaga - niemal pół miliona złotych!

Alfa Romeo GTA

Oba modele zadebiutowały na 110 urodziny marki. Skrót GTA oznacza Gran Turismo Alleggerita i sugerować ma lekką konstrukcję auta - prawdopodobnie dlatego włosi zażyczyli sobie 500 tysięcy dopłaty. Lżejsi o taką kwotę na pewno będziemy przyśpieszać szybciej.

Konkurencja? Audi RS 5 i Mercedes-AMG C 63 S. Jeśli zastanawiacie się, który z nich byłby lepszą alternatywą... to przestańcie. W cenie Giulii GTA możecie mieć OBA modele.
Co dostajemy, dopłacając do GTA?

Alfa Romeo GTA

Pod maską znajdziemy standardowe 2,9-litrowe V6 generujące tu 540 KM, czyli więcej niż w „pospolitej” Quadrifoglio. Do pierwszej setki rozpędzimy się w 3,6 sekundy, czyli 0,3 sekundy szybciej. Dzięki karbonowym elementom auto jest lżejsze o 100 kg. Mamy też przeprojektowane zawieszenie, większy rozstaw kół, aktywną aerodynamikę oraz 20-calowe felgi. No i wydech Akrapovič umieszczony centralnie.

Alfa Romeo GTA

Giulia GTAm oferuje to samo co GTA, ale jest bardziej nastawiona na torową jazdę. Ma lekkie fotele kubełkowe, sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa Sabelt, klatkę bezpieczeństwa oraz boczne i tylne szyby z poliwęglanu.

Poza autem dostaniemy też pokrowiec na samochód, kask oraz kombinezon Alpinestars

Alfa Romeo GTA

Powstanie tylko po 500 egzemplarzy Giulii GTA i GTAm. Czy będą zyskiwać na wartości? Oby.

Następny artykuł