Porsche 988 Concept
Źródło: zdrogi.pl

Elektryczne hiperauto Porsche - nie w najbliższym czasie

Silniki elektryczne nie są już niczym nowym a Porsche woli raczej być pionierem w dziedzinie inżynierii. W związku z tym kolejne hiperauto powinno być czymś mniejszym, lżejszym i bardziej skupionym na jeździe.

Według szefa projektu marki Porsche nie chce podążać za gamą elektrycznych hipersamochodów o czterocyfrowych mocach.

Michael Mauer, rozmawiając z Autocar w wywiadzie telefonicznym, który miałby miejsce na odwołanym salonie samochodowym w Genewie, powiedział, że ma inne pomysły na to, co firma mogłaby przygotować dla moto entuzjastów.

Według Mauera samochody elektryczne są ciężkie i bardzo do siebie podobne — wszystko ze względu na ograniczanie oporów powietrza. W dodatku silniki elektryczne nie są już niczym nowym a Porsche woli raczej być pionierem w dziedzinie inżynierii. W związku z tym kolejne hiperauto powinno być czymś mniejszym, lżejszym i bardziej skupionym na jeździe niż typowe 2000+ konne elektryki.

Policja zatrzymała podwarszawskich złodziei MustangówPolicja zatrzymała podwarszawskich złodziei MustangówCzytaj dalej

Inżynierowie Porsche pracują nad kolejną generacją hybrydowego napędu plug-in. Taki układ napędowy powinien pozwolić nowemu Porsche konkurować z innymi hipersamochodami inspirowanymi sportami motorowymi, takimi jak Aston Martin Valkyrie i Mercedes-AMG One.

Mówiąc szerzej o pojazdach elektrycznych, Mauer przewiduje, że prędzej czy później w pogoni za aerodynamiką w celu zwiększenia zasięgu aut elektrycznych, zobaczymy znacznie mniejsze i niższe samochody.

W związku z tym wkrótce może się zakończyć era SUV-ów. Według Mauera nadchodzący Taycan Cross Turismo jest przykładem samochodu, który oferuje wszechstronność SUV-a w niższym, bardziej aerodynamicznym kształcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pół miliona za 30 koni mechanicznych... Dopłaciłbyś?
  2. Ponad 2 miliony za kabrio? Brytyjczycy udowadniają, że można
  3. Polskie granice zostaną otwarte dla pracowników. Premier podał dokładny termin
Następny artykuł