Motocykle
Źródło: zdrogi.pl

Niemcy chcą zakazu jazdy motocyklem w niedziele i święta - pomoże?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Czerwca 2020

Zakaz poruszania się jednośladami w niedziele i święta ma zagwarantować spokój obywatelom w dni wolne od pracy

Ograniczenie ruchu jednośladów ma na celu walkę z hałasem, którą ostatnio zajmuje się niemiecka Rada Federalna.

Od kilku miesięcy Niemcy dążą do zmniejszenia natężenia hałasu na ulicach. Jednym z wielu pomysłów jest obniżanie dopuszczalnej głośności wydechów pojazdów spalinowych - w tym również aut. Przede wszystkim na celowniku znalazły się motocykle, które za jakiś czas nie będą mogły przekraczać 80 dB.

Jednoślad, który nie będzie spełniał nowych, rygorystycznych przepisów będzie mógł nawet zostać skonfiskowany. W teorii ma to ograniczyć ilość zmodyfikowanych wydechów jednośladów, ale w praktyce niektóre seryjne modele będą miały spory problem.

Lepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Mnóstwo Polaków dostało niepokojący list od Poczty PolskiejLepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Mnóstwo Polaków dostało niepokojący list od Poczty PolskiejCzytaj dalej

Rada Federalna rozważa także wprowadzenie całkowitego zakazu poruszania się jednośladami w niedziele i święta. Ma to zagwarantować spokój obywatelom w dni wolne od pracy - czy zatem właściciele motocykli są obywatelami drugiej kategorii?

Według rady, wielbiciele jednośladów będą mogli przesiąść się na motocykle elektryczne, których nowe prawo by nie obejmowało.
Minister transportu Badenii-Wirtembergii wyraził swoje poparcie dla tego projektu.

Trudno obecnie powiedzieć, czy pomysł zakazu poruszania się jednośladami w niedziele i święta w ogóle wejdzie w życie. A nawet jeśli wejdzie, nie wiadomo jeszcze kiedy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowców
2. Ukradli... 29 000 litrów paliwa o łącznej wartości 86 tys. złotych
3. Szokująca kontrola policji. Kompletnie pijany mężczyzna ukradł ciężarówkę sąsiadowi

Następny artykuł