Akcja Prędkość
Źródło: zdrogi.pl

Planujesz podróż? Już dziś policja rusza z akcją "Prędkość"

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Czerwca 2020

W czwartek, 4 czerwca, funkcjonariusze w całym kraju będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu przede wszystkim egzekwowanie ograniczeń prędkości.

Policjanci będą jednak zwracali uwagę także na inne przewinienia.

Już dziś startują działania kontrolno-prewencyjne policji pt. „Prędkość”, mają na celu zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków na drogach.
Funkcjonariusze będą więc skrupulatnie sprawdzać, czy poruszamy się z dopuszczalną prędkością.

Jak informuje bytomska policja, na tę okazję przygotowano nowe rejestratory prędkości, umożliwiające precyzyjne wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona.
Dzięki temu urządzeniu łamiący przepisy kierowca nie będzie w stanie wyprzeć się popełnionego wykroczenia.

Policjanci będą zwracali uwagę nie tylko na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale też na łamanie innych przepisów, których często dopuszczają się kierowcy. Mówimy tu głównie o kierowaniu pod wpływem alkoholu czy nieprawidłowe wykonywanie manewrów.

Niemcy chcą zakazu jazdy motocyklem w niedziele i święta - pomoże?Niemcy chcą zakazu jazdy motocyklem w niedziele i święta - pomoże?Czytaj dalej

Najczęstszą przyczyną powstania wypadków w 2019 roku było nieudzielenie pierwszeństwa, ale to zbyt szybka jazda była dominującym powodem zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Statystyki z ostatnich tygodni udowadniają, że kierowcy pozwalają sobie na coraz śmielsze przekraczanie prędkości w związku ze zmniejszonym ruchem na drogach.

Takie zachowanie często kończy się tragicznie.

W ubiegłym roku policjanci zatrzymali za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h 49 tys. praw jazdy, czyli blisko dwa razy więcej niż w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowców
2. Ukradli... 29 000 litrów paliwa o łącznej wartości 86 tys. złotych
3. Szokująca kontrola policji. Kompletnie pijany mężczyzna ukradł ciężarówkę sąsiadowi

Następny artykuł