Astra na feldze
Źródło: zdrogi.pl

Opony są dla mięczaków! Pijany mężczyzna jechał na gołej feldze

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Czerwca 2020

Niestety okazało się, że 47-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu we krwi.

Funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali kierowcę, który jechał Oplem Astrą na samej feldze. To - oraz inne wykroczenia- sprawiło, że grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Policjanci zauważyli podejrzane auto na ulicy Browarnej w Olsztynie.

Niemcy chcą zakazu jazdy motocyklem w niedziele i święta - pomoże?Niemcy chcą zakazu jazdy motocyklem w niedziele i święta - pomoże?Czytaj dalej

Wcześniej najwyraźniej uszkodzeniu uległa przednia prawa opona, ale 47-letni kierowca uznał to za drobną niedogodność i kontynuował jazdę.

Astra na feldze

Nie zatrzymał się również wtedy, gdy przecięta opona spadła z felgi - Był bardzo zdeterminowany, by dotrzeć do centrum miasta.

W centrum, niestety, trafił na patrol policji. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że ma już drugi komplet kół, w dodatku na aluminiowej feldze. Niedługo i tak zamierzał pozbyć się starych felg wraz z oponami, więc nie było mu szkoda.

Astra na feldzeAstra na feldze
zdrogi.pl

Niestety okazało się, że 47-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu we krwi.

Teraz odpowie za wykroczenia przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowców
2. Ukradli... 29 000 litrów paliwa o łącznej wartości 86 tys. złotych
3. Szokująca kontrola policji. Kompletnie pijany mężczyzna ukradł ciężarówkę sąsiadowi

Następny artykuł