auto pielęgniarki
Źródło: wyborcza.pl

Pielęgniarka z Wrocławia kolejną ofiarą ataków

Kilka dni temu pisaliśmy o identycznej sytuacji, która miała miejsce w Gliwicach. Jedna z pielęgniarek wychodząc rano do pracy, zobaczyła na parkingu swoje auto oblane farbą.

Uszkodzone szyby, karoseria i zniszczone wnętrze - to tylko część uszkodzeń, jakie spotkały samochód lekarki z Wrocławia, która na co dzień pracuje z zakażonymi koronawirusem. Rodzina uważa, że uszkodzenie auta ma związek z pracą wykonywaną przez kobietę.

Samochód został zniszczony 3 maja nad ranem w okolicach ulicy Kościuszki. Sprawą dewastacji zajmuje się już policja. Aktualnie prowadzone są czynności operacyjne mające na celu ustalenie sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. nagrania z monitoringu na pobliskich ulicach.

Wyborcza.plWyborcza.pl

To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek zniszczenia samochodu pielęgniarki. Kilka dni temu pisaliśmy o identycznej sytuacji, która miała miejsce w Gliwicach. Jedna z pielęgniarek wychodząc rano do pracy, zobaczyła na parkingu swoje auto oblane farbą.

Nie chciał przejechać psa, który wybiegł na drogę. Wjechał w drzewo drogim audiNie chciał przejechać psa, który wybiegł na drogę. Wjechał w drzewo drogim audiCzytaj dalej

O rosnącej fali hejtu mówią również ratownicy medyczni. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar potwierdził w ostatnim tygodniu, że do jego biura coraz częściej wpływają skargi dotyczące ataków i mowy nienawiści wobec osób pracujących w sektorze służby zdrowia.

Następny artykuł