Dziecko na półce auta
Źródło: PolsatNews.pl

Wiózł dziecko na tylnej półce auta - Autor nagrania postanowił dać mu nauczkę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Lipca 2020

Autor nagrania twierdzi, że nie chce piętnować kierowcy golfa, ale zdecydował się skierować sprawę na policję.

Na trasie między Słubicami a Cybinką (woj. lubuskie). Jeden z kierowców zauważył Volkswagena Golfa, w którym na tylnej półce, tuż obok szyby leżało kilkuletnie dziecko. Wróciło ono na kanapę dopiero wtedy, kiedy kierowca golfa zorientował się, że go nagrywa.

W przypadku uderzenia w tył auta mogło dojść do tragedii. Rzeczoznawca motoryzacyjny Marek Lipski w rozmowie z Polsat News wspomniał, że nawet małe dziecko posiada jakąś bezwładność.

Dziecko na półce autaDziecko na półce auta
PolsatNews.pl

Wideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódWideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódCzytaj dalej

W przypadku gwałtownego hamowania lub uderzenia w przeszkodę wystrzeliłoby w kierunku, w którym pojazd się porusza.Taki lot mógłby się okazać tragiczny zarówno dla dziecka, jak i pozostałych pasażerów auta.

- Dziecko nie rządzi w samochodzie. Jeżeli nawet będzie chciało położyć się na tylnej półce, to kierowca za to odpowiada. Powinien się zatrzymać i pokazać miejsce, gdzie to dziecko powinno się znajdować - podkreślił rzeczoznawca.

Autor nagrania twierdzi, że nie chce piętnować kierowcy golfa, ale zdecydował się skierować sprawę na policję. Wszystko po to, aby kierowca zrozumiał, jakie jest niebezpieczeństwo i by już nigdy w ten sposób nie przewoził żadnego dziecka.

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł