Tęczowe logo BMW
Źródło: facebook.com

Tęcza w oficjalnym logo BMW wywołała burzę w internecie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Lipca 2020

Kontrowersje wzbudza fakt, że logo nie zostało zmienione w krajach, w których mogłoby to być odebrane negatywnie.

Pod koniec czerwca na facebookowym profilu BMW pojawiło się nowe zdjęcie profilowe. Niby tylko logo niemieckiego producenta, ale „upiększone” tęczą.

Wielu fanów marki nie zareagowała na zmianę zbyt entuzjastycznie. W całej tej sytuacji dopatrzono się też hipokryzji Bawarczyków.

W ciągu pierwszej doby od opublikowania zdjęcia pojawiło się prawie 230 tysięcy reakcji, ponad 50 tysięcy komentarzy i 13 tysięcy udostępnień.

Zmiana logotypu miała na celu celebrację „dnia dumy”, który upamiętnia zamieszki z 28 czerwca w 1969 w Greenwich Village w Nowym Jorku. Data ta jest oficjalnie traktowana jako rozpoczęcie walki o prawa osób LGBT.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódWideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódCzytaj dalej

Tęczowa flaga, która znalazła się w logotypie, została użyta po raz pierwszy na paradzie gejowskiej w San Francisco 25 czerwca 1978 roku. Pierwotnie miała osiem kolorów, jednak szybko zredukowano ją do sześciu.

Kontrowersje wzbudza fakt, że logo nie zostało zmienione w krajach, w których mogłoby to być odebrane negatywnie (np. Rosja czy kraje islamskie). Czyli wszędzie tam, gdzie poparcie ruchu LGBT byłoby marketingowym strzałem w kolano.

BMW wspiera więc ruch wszędzie tam, gdzie mu się to opłaca...

Zwracano też uwagę, że marka produkująca samochody nie powinna się mieszać do polityki. Ponadto marka nie poświęca równie dużo uwagi wspieraniu innych mniejszości.

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł