Nowe BMW 5
Źródło: Materiały prasowe

BMW pozwoli nam aktywować dodatkowe wyposażenie auta online

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Lipca 2020

Oczywiście model, nadwozie i wersję silnikową wciąż będziemy musieli zaplanować wcześniej.

Bawarczycy z BMW planują rewolucyjne zmiany w oferowaniu opcjonalnego wyposażenia w swoich samochodach.

Już wkrótce auta z Monachium będą posiadały bogatsze wyposażenie, ale większość funkcji będzie nieaktywna - oczywiście dopóki za nią nie zapłacimy.

Pomysł jest prosty - pakować do większości aut to samo wyposażenie, ale blokować możliwość korzystania z niektórych opcji. Jaka w tym zaleta? Po pierwsze oszczędność - zarówno czasu, jak i pieniędzy. BMW nie musi się skupiać na realizacji poszczególnych zamówień. Klient nie musi czekać na wyprodukowanie swojego wymarzonego egzemplarza i doposażenie go. Po prostu „bierze, co dają” i wykupuje interesujące go funkcje.

Oczywiście model, nadwozie i wersję silnikową wciąż będziemy musieli zaplanować wcześniej.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódWideo - Dramatyczny wypadek. Dzieciaki na skuterze wjechały wprost pod rozpędzony samochódCzytaj dalej

Nowe podejście marki pozwoli nam przetestować dowolne funkcje auta. Jesteśmy ciekawi, jak się jeździ z tempomatem? Kupujemy na miesiąc i jeździmy. Podobało się? Wykupujemy większy pakiet. Nie bardzo? Nie przedłużamy subskrypcji.

Koszt zakupu dodatkowych opcji szczególnie boli w markach premium. Nawet w przypadku wyższych modeli w topowych wersjach nie jest sztuką dodać do ceny zakupu nawet 100 000 złotych!

Dzięki nowatorskiemu podejściu będziemy mogli zdecydować, które funkcje są nam niezbędne i za które chcemy płacić. Paradoksalnie może oznaczać to spore oszczędności przy zakupie auta.

Oczywiście „pakowanie” do każdego auta drogich elementów, na które decyduje się odsetek klientów, mijałby się z celem. Można zatem założyć, że Bawarczycy przygotują, np. trzy wersje wyposażenia. I tyle! Każda kolejna zawierać będzie coraz większą liczbę opcji.

Czekamy tylko na „Mirków” i „Andrzejów”, którzy będą w swoich warsztatach oferować zdjęcie „sim locka na podgrzewanie kierownicy"...

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł