Wypadek
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Czołowe zderzenie podczas ucieczki przed policją

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Czerwca 2020

Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając, spowodowała ten wypadek.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać wypadek, do którego doprowadziła 22-latka próbująca uciec przed policją.
Do zdarzenia doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 22 między Chojnicami a Starogardem Gdańskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najpierw kobieta kierująca hondą najechała na tył auta jadącego w tym samym kierunku, a następnie zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Wcześniej, policjanci z drogówki zauważyli, że kobieta ta na skrzyżowaniu wyprzedza inne auta i chcieli ją zatrzymać do kontroli i ukarać mandatem. Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając, spowodowała ten wypadek.

Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówKluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówCzytaj dalej

Na nagraniu widać, że kobieta próbowała wyprzedzać kolumnę samochodów, jadąc poboczem. Niestety straciła panowanie nad autem, zjechała na środek drogi i doprowadziła do zderzenia z dwoma samochodami jadącymi z naprzeciwka.

Wypadek wyglądał bardzo poważnie, pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko i musiała zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.


22-latka uciekała, ponieważ miała trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo czy i tym razem była nietrzeźwa. Policja pobrała jej krew do badań.

Następny artykuł