Alfa Romeo Tonale
Źródło: zdrogi.pl

Jeszcze Alfa nie zginęła... Jest pomysł na uratowanie marki

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Czerwca 2020

Grupa FCA zdecydowanie przespała boom na elektryfikację modeli, ale połączenie z francuskim PSA może pozwolić Włochom odrobić zaległości.

Nadchodzący model Tonale może okazać się niewystarczający do uratowania Alfy Romeo.

W związku z tym Włosi planują wprowadzenie jeszcze mniejszego SUV-a, który ma się wpisywać w trend modnych mieszczuchów... a napędzać go będzie prąd.
Pomóc ma w tym technologia Grupy PSA.

Grupa FCA zdecydowanie przespała boom na elektryfikację modeli, ale połączenie z francuskim PSA może pozwolić Włochom odrobić zaległości. Francuski koncern ma już w swoim portfolio elektryczne modele i przy wykorzystaniu platformy z, chociażby DS 3 Crossbacka E-Tense czy Opla Corsy Alfa Romeo będzie mogła opracować swojego elektryka.

Alfa Romeo w ostatnich latach przeżywa prawdziwe załamanie. Nowe modele nie spełniły pokładanych w nich nadziei i sprzedają się gorzej niż wiekowa Lancia Ypsilon, która oferowana jest jedynie we Włoszech.
Gama włoskiej marki składa się obecnie z sedana Giulia i SUV-a Stelvio.

Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówKluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówCzytaj dalej

Giulietta przeszła na zasłużoną emeryturę (zbyt późno), a plany budowy sportowych modeli 8C i GTV zawieszono do odwołania.

Kompaktowy SUV marki miał pojawić się jakiś czas temu, ale tradycyjnie dla marki premiera się opóźniła. Model ma pojawić się na początku 2021 roku. Otrzyma napęd hybrydowy (znany z Jeepa Renegade) - prawdziwy elektryk dołączy do gamy w 2022 roku.

Nowy model ma być wielkości Audi Q2 i na pewno nie będzie „pomniejszonym” Tonale.

Na pewno samochód będzie świetnie wyglądał - oby się jeszcze dobrze sprzedawał.

Następny artykuł