Wnętrze BMW
Źródło: zdrogi.pl

Jak wyczyścić samochód, by uniknąć wirusów?

Nie polecamy zatem czyszczenia wnętrza Domestosem - choć prawdopodobnie świetnie poradziłby sobie z wirusem.

Nie jest to nic więcej niż to, co powinieneś robić zawsze.

W globalnej pandemii, takiej jak obecna sytuacja z koronawirusem, nasze samochody są trochę jak więzienia mikrobiologiczne. Wszystkie najgorsze rzeczy z całego świata są zamknięte w aucie i czekają, aż ponownie do niego wsiądziemy. Co zrobić, by wysiadając z auta wynieść najwyżej zapach Wunderbauma, a nie wirusa?

Utrzymanie samochodu w czystości nie jest wcale takie skomplikowane.

Najbardziej skuteczną bronią przeciwko COVID-19 (i innym wirusom) jest mydło. Oczywiście w przypadku wnętrza możemy użyć wody z roztworem mydła. Nie musi być ono antybakteryjne. Prawie każde domowe mydło powinno się nadać do czyszczenia auta. Mydło oddziałuje z wirusami w taki sam sposób jak z olejem: rozbija je.

Tak więc zwykły peeling mydlany powinien unicestwić wszelkie wirusy w twoim samochodzie, a mydło raczej nie zdegraduje powierzchni wnętrza w sposób, w jaki mogłoby to zrobić wiele środków czyszczących. Nie polecamy zatem czyszczenia wnętrza Domestosem - choć prawdopodobnie świetnie poradziłby sobie z wirusem.

W trakcie czyszczenia auta również obowiązuje zasada 30 sekund. Nie możesz po prostu wyszorować wnętrza i od razu wytrzeć. Mydło potrzebuje czasu na otoczenie i rozbicie wirusa.

Czy za mycie auta na własnej posesji grozi nam mandat? Niemal wszyscy zapominają o tym bezwzględnym przepisieCzy za mycie auta na własnej posesji grozi nam mandat? Niemal wszyscy zapominają o tym bezwzględnym przepisieCzytaj dalej

Podczas czyszczenia noś rękawiczki jednorazowe. Pamiętaj też, aby zwrócić szczególną uwagę na klamki drzwi, kierownicę, dźwignię zmiany biegów, klamry pasów bezpieczeństwa i inne powierzchnie, których najczęściej dotykasz. Oczywiście pamiętać należy o tym, aby woda z mydłem nie miała styczności z elektroniką. Nie należy roztworu rozpryskiwać w kierunku deski.

Jak zawsze w przypadku wnętrza samochodu, należy przetestować produkt w niewidocznym miejscu na wypadek nieprzewidzianych przebarwień. A jeśli masz skórzane wnętrze, pamiętaj, że wiele środków czyszczących może wysuszyć skórę. Po wyczyszczeniu i wysuszeniu powinieneś zadbać o skórzane powierzchnie za pomocą odżywki do skóry, aby uniknąć ich pękania.

Następny artykuł