Toyota Corolla Panek
Źródło: policja.pl

Wynajętym autem bez opony podróżował ulicami Wrocławia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Kwietnia 2020

25-latek poruszał się po Wrocławiu bez opony na przedniej lewej feldze. Na jego nieszczęście policjanci zainteresowali się niecodziennym widokiem i postanowili bliżej się mu przyjrzeć.

Wynajął auto i bez opony jeździł po Wrocławiu.

Policjanci w trakcie swojej służby często spotykają się z nietypowymi sytuacjami na drodze. Ta, z którą do czynienia mieli funkcjonariusze z Wrocławia, raczej należy do tych rzadziej spotykanych.
W nocy zwrócili oni uwagę na kierującego Toyotą Corollą należącą do popularnej sieci carsharingowej, który ulicami Wrocławia poruszał się pomimo braku opony na lewym przednim kole.

Kierujący wypożyczonym autem 25-latek powiedział funkcjonariuszom drogówki, że szukał stacji paliw z kompresorem, ponieważ miał wrażenie, że ma mało powietrza w jednej z opon.

Zasadniczo miał rację.

Kierujący Toyotą Corollą prawdopodobnie nie postanowił sprawdzić przyczyn problemów ze względu na alkohol. Okazało się, że brak opony nie był jego jedynym przewinieniem. Mężczyzna wydmuchał na alkomacie ponad 1 promil. Za uszkodzenia pojazdu spowodowane nieodpowiedzialną jazdą policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Samo auto zostało odholowane na parking strzeżony.

Toyota Corolla PanekToyota Corolla Panek
policja.pl

Mężczyźnie grozi pozbawienie wolności do 2 lat oraz konsekwencje ze strony właściciela Toyoty Corolli - firmy carsharingowej, która prawdopodobnie również będzie chciała wyciągnąć konsekwencje.

Następny artykuł