Bentley bentayga
Źródło: Bentley

Nowy Bentley Bentayga oficjalnie zaprezentowany

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Lipca 2020

Tradycyjnie tył brytyjskiego SUV-a wzbudza najwięcej kontrowersji

Bentley Bentayga, czyli jeden z najpotężniejszych SUV-ów świata, właśnie przeszedł lifting.

W przeciwieństwie do pozostałych mocarzy z grupy VAG - brytyjczycy prawdopodobnie nadal będą oferować pod maską W12 - podczas prezentacji zapowiedziano bowiem, że topowa odmiana „Speed” będzie dysponować kultową jednostką.
W ramach liftingu zmieniono sporą część elementów, które razem odpowiadają za nowy wygląd auta.

Większy i bardziej pionowy grill, szerzej rozstawione reflektory składające się z 82 diod LED - wszystko to nadaje świeżości Bentaydze i upodabnia ją do reszty modeli spod znaku „Flying B”.

Bentley BentaygaBentley Bentayga

Wideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczyWideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczyCzytaj dalej

Zmiany z tyłu są natomiast bardziej kontrowersyjne. Już w poprzednim modelu był on piętą achillesową (nie wspominając o koncepcie zapowiadającym Bentaydze - tam dopiero był dramat). Na klapie bagażnika pojawiły się światła znane, m.in. z Continentala GT.
Kwestie urody są dyskusyjne, ale na pewno wygląd auta stał się bardziej dynamiczny.

Z klapy bagażnika zniknęła też ramka na tablicę, jej miejscu pojawił się dumny napis „B E N T L E Y". Żeby bogaci mieli pewność, że wszyscy wiedzą, jak bardzo są bogaci.
Doceniamy jednak poczucie smaku stylistów - miejsca było na znacznie większą czcionkę.

Bentley BentaygaBentley Bentayga

We wnętrzu zmiany są mniej kontrowersyjne. Najważniejszą, z perspektywy bycia „wożonym” jest nowa tylna kanapa. Dzięki zmianom w konstrukcji pasażerowie tylnego rzędu zyskali 10 cm na kolana.

Nadchodzą zmiany dotyczące fotoradarów. Ponownie stracą kierowcyNadchodzą zmiany dotyczące fotoradarów. Ponownie stracą kierowcyCzytaj dalej

Reszta liftingu to „liftingowa klasyka”, czyli nowy system multimedialny z 10,9-calowym ekranem dotykowym, lekka aktualizacja wyglądu, i pewnie „nowe kolory lakieru i wzory felg". Zazwyczaj producenci przy okazji liftingów wspominają też o „poprawionej jakości” - Bentley widać nie musiał jej poprawiać.

Oczywiście tradycyjne zegary zastąpiono ekranem, który idealnie „pasuje do klasycznej deski rozdzielczej". Osobiście uznaje takie rozwiązanie w autach pokroju Bentleya za odpowiednik Smartwatcha w wykonaniu Rolexa - niby to Rolex, ale „bebechy” pochodzić mogą od chińczyka i niewiele się zmieni.

Bentley Bentayga

Czterolitrowe V8, które oferowane będzie w nowym modelu ma 550 KM mocy, 770 Nm momentu obrotowego i powinno rozpędzić auto do 100 km/h w 4,5 s.

Wskazówka rozpędzanie zakończy na "290".

Jak oceniacie nową Bentaygę?

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek. Kierowca śmieciarki przejechał swojego kolegę z pracy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak proste
4. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Następny artykuł