Quad
Źródło: zdrogi.pl

17-latek, który miał wypadek na quadzie był chory na koronawirusa. Pracownicy szpitala czekają na badania

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Kwietnia 2020

17-letni kierowca quada nie wiedział o swojej chorobie. Mimo próśb o zostanie w domach, które płyną dosłownie zewsząd, postanowił wybrać się na przejażdżkę quadem. Miał wypadek i w ratowanie jego zdrowia zaangażowanych zostało kilkanaście kolejnych osób. Wszyscy zostali narażeni na niebezpieczeństwo zakażenia.

Wypadek na quadzie zakażonego koronawirusem.

Czy ratownicy medyczni zakazili się od niego?

Po wypadku, w którym ucierpiał 17-letni kierowca quada z gminy Kochanowice (powiat lubliniecki), kwarantannie zostali poddani obecni na miejscu dwaj policjanci oraz pracownicy częstochowskiego szpitala.

Co z ratownikami medycznymi?

W nocy z 29 na 30 marca nastolatek z powodu obrażeń w wypadku na quadzie musiał być operowany. Niestety już po wykonanym zabiegu okazało się, że poszkodowany jest zakażony koronawirusem. Personel szpitala nie wiedział o zakażeniu 17-latka. Próbki do badań zostały pobrane z piątku na sobotę. Wyniki szpital otrzymał dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek - dwa dni po operacji. Niestety wynik był pozytywny i cały personel, który miał z nim styczność: anestezjolodzy, operatorzy, pielęgniarki itd. musieli zostać objęci kwarantanną.

W siódmej dobie po kontakcie zostaną pobrane od nich wymazy do badań - wtedy będzie wiadomo, czy pracownicy placówki zostali zakażeni.

Czy ratownicy medyczni mogli się zarazić? Na wezwanie do poszkodowanego 17-latka stawił się pięcioosobowy Zespół Ratownictwa Medycznego SP ZOZ Lubliniec. Ratownicy byli należycie zabezpieczeni, ale mimo to zostali przebadani. Na szczęście wszystkie wyniki były negatywne.

Nie zmienia to faktu, że z powodu beztroski nastolatka ucierpieć mogło kilkanaście innych osób.

Następny artykuł