Wypadek autubusu
Źródło: TVPInfo

Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Lipca 2020

W wypadku autobusu miejskiego linii 186, który przebił barierki na trasie S8 i runął w dół z mostu im. Grota-Roweckiego zginęła 1 osoba, a 20 zostało rannych.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zezwolił na tymczasowe zatrzymanie Tomasza U. na okres trzech miesięcy.

Problem jednak polega na tym, że kierowca autobusu linii 186, który runął z wiaduktu w Warszawie, nie wyląduje w celi. Nie pozwala na to jego obecny stan zdrowia.

Tomasz U. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Potwierdził też, że zażył amfetaminę przed rozpoczęciem zmiany.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 27-letniego kierowcy. Nie trafi on jednak do celi, ponieważ nie pozwala na to jego stan zdrowia. Mężczyzna ma złamaną kość udową - ucierpiał w spowodowanym przez siebie wypadku.
Kiedy kość się zrośnie, mężczyzna zostanie przeniesiony na więzienny oddział szpitalny.

Kierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteKierowcy miejcie się na baczności. ITD ma nową, jeszcze skuteczniejszą zabawkę. Karanie kierowców nigdy nie było tak prosteCzytaj dalej

W wypadku autobusu miejskiego linii 186, który przebił barierki na trasie S8 i runął w dół z mostu im. Grota-Roweckiego zginęła 1 osoba, a 20 zostało rannych.

Tomasz U. w chwili wypadku był trzeźwy i nie miał alkoholu we krwi, ale w jego organizmie potwierdzono obecność amfetaminy w stężeniu 300 ng/ml.

Mężczyzna miał też przy sobie pół grama narkotyku.

Bulwersujący może być fakt, że prawo jazdy umożliwiające mu kierowanie autobusem zdobył niecałe trzy miesiące temu, w kwietniu 2020 roku.

Od maja już pracował w spółce Arriva (jeden z kilku autobusowych przewoźników miejskich operujących w Warszawie). Mężczyzna więc raptem miesiąc po zdobyciu uprawnień, bez żadnego doświadczenia, został kierowcą wożącym tysiące ludzi dziennie, mimo że wcześniej był 13 razy karany za popełnienie wykroczeń w ruchu drogowym.

Tomaszowi U. grozi do 15 lat więzienia. Jego adwokat apeluje o powściągliwość w komentowaniu sprawy.

Zobacz także:

1. Od 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy. Warto je znać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów
2. Wideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniu
3. Zdjęcia - Koszmarny wypadek trzech samochodów. Po zderzeniu jedno z aut rozpadło się na dwie części
4. Dramatyczny wypadek. Zginęła 11-letnia dziewczynka wracająca z rodzicami znad jeziora
5. Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psu
6. Kierowca „Zgarnął” busem stację benzynową. Na szczęście obyło się bez ofiar

Następny artykuł