Dystrybutor Paliwa
Źródło: zdrogi.pl

Stało się - Ceny paliw zaczynają spadać poniżej 3 zł za litr

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Kwietnia 2020

Jak długo rekordowo niskie ceny paliw się utrzymają? Oby jak najdłużej! W Poznaniu można kupić paliwo już poniżej 3 zł za litr!

Stało się! Ceny benzyny spadły poniżej 3 zł za litr!

Jeszcze niedawno wszyscy przeżywaliśmy przełomowy moment, w którym ceny spadły poniżej 4 zł. Tymczasem pojawiły się informacje, jakoby na jednej ze stacji w Poznaniu cena za litr Pb 95 wynosiła 2,99 zł. To dopiero początek i, wkrótce, takie ceny będziemy widywać na coraz większej liczbie stacji.

Są to oczywiście ceny znacznie poniżej średniej, w związku z tym na stacji ustawiały się kolejki. Kierowcy musieli liczyć się przynajmniej z 30 minutami oczekiwania na miejsce przy dystrybutorze.

Najbliższe tygodnie mają obfitować w niskie ceny paliw. Stacje walczą o klientów, którzy aktualnie nie korzystają ze swoich pojazdów. Dodatkowo Saudyjczycy planują, na złość Rosjanom, zalać rynek tanim paliwem. W związku z tym największe obniżki, prawdopodobnie, jeszcze przed nami. Szkoda tylko, że nie ma jak tego paliwa spalać - aż chciałoby się wsiąść w jakieś mocarne auto i, bez żalu, udać się w dłuższą trasę.

Ceny Paliw PoznańCeny Paliw Poznań
pepper.pl

W tym wszystkim największymi zwycięzcami są właściciele paliwożernych aut - oni zaoszczędzą najwięcej! Oczywiście i tak zapłacą oni więcej od właścicieli „zwykłych"samochodów”, ale dla nich rachunek na stacji będzie znacznie niższy niż dotychczas... oszczędność to oszczędność!

Przypominamy, że w związku z tym rząd planuje pewne działania, które mają zwiększyć zapotrzebowanie na paliwo - tym samym też zwiększyć wpływy do budżetu:

Rząd planuje dofinansowanie do zakupu aut powyżej 2 litrówRząd planuje dofinansowanie do zakupu aut powyżej 2 litrówCzytaj dalej

Następny artykuł