Most Siekierkowski
Źródło: zdrogi.pl

Pijani prowadzili auto - zamieniali się miejscami w trakcie jazdy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Kwietnia 2020

Warszawscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy na zmianę kierowali autem. Zamieniali się w trakcie jazdy.

Na zmianę prowadzili auto. Byli pijani. Zatrzymał ich inny kierowca.

Warszawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu kierowali Oplem. Jak to się stało, że obaj kierowali pod wpływem, skoro miejsce kierowcy jest raptem jedno? Wspomnianym kierowcom zdrowy rozsądek nakazywał się zamieniać w czasie jazdy...

Mężczyźni zostali zaobserwowani w trakcie jazdy przez Most Siekierkowski w Warszawie. Jadący za nimi kierowca zauważył, że Opel przed nim porusza się zygzakiem, a osoby siedzące z przodu zamieniają się miejscami... w trakcie jazdy. Postanowił zainterweniować i na najbliższych światłach wysiadł z auta i wyciągnął z ich samochodu klucze.

Policjanci, przybywając na miejsce zastali 25-latka, który ich wezwał oraz 30-letniego obywatela Ukrainy, który siedział na miejscu pasażera.

Mężczyzna, który akurat w momencie zatrzymania auta był za kierownicą, wykorzystał chwilę nieuwagi i uciekł z samochodu. Pobiegł on w kierunku ulicy Idzikowskiego. Zatrzymany 30-letni Ukrainiec przekazał policji dane uciekiniera, który ostatecznie został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania.

Mężczyźni mieli po 2 promile alkoholu we krwi. Odpowiedzą za przestępstwo drogowe i grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności.

Następny artykuł