ZDrogi.pl
Legnicka Policja

Legnicka Policja

Przywłaszczył opla astrę i uciekał przed policją. Miał na swoim sumieniu znacznie więcej

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do scen rodem z filmu akcji doszło w sobotę 1 maja w Legnicy. Tamtejsi funkcjonariusze drogówki byli świadkami niezwykle groźnego, a zarazem nietypowego pościgu. Kierujący oplem astrą przekroczył wszelkie granice. Ostatecznie swój szaleńczy rajd zakończył uderzeniem w elementy betonowe.

Początek weekendu majowego okazał się niezwykle pracowity dla funkcjonariuszy z legnickiego Wydziału Ruchu Drogowego. W sobotę 1 maja patrolując ul. Czarnieckiego w Legnicy, zwrócili oni szczególną uwagę na osobowego opla astrę.

Kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, dlatego mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli. Jak się później okazało, nie było to zbyt łatwe zadanie. Na widok nieoznakowanego radiowozu, podejrzany gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął brawurową ucieczkę.

Oczywiście policjanci ruszyli w pogoń za kierowcą opla. Mimo użycia wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zdecydował się zatrzymać i kontynuował swoją ucieczkę.

Kursantka po oblanym egzaminie wsiadła do auta i odjechała

Instruktorzy zapłacą za egzamin na prawo jazdy? Nowatorski pomysł dyrektora WORD-u

CZYTAJ DALEJ

W trakcie swojej ucieczki ulicami miasta, a następnie podmiejskimi drogami, złamał szereg obowiązujących przepisów drogowych, narażając innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo.

Do szerokiej listy jego przewinień można zaliczyć jazdę po chodniku, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy też jazdę pod prąd.

Ostatecznie jego szaleńcza, a co za tym idzie śmiertelnie niebezpieczna jazda, zakończyła się po kilkunastu minutach. W miejscowości Przybyłowice na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie z wielką siła uderzył w leżące na posesji elementy betonowe.

Legnicka Policja

Legnicka Policja

Policjanci bardzo szybko wyskoczyli z radiowozu i zatrzymali pirata drogowego. Kierujący oplem był bardzo agresywny i nie wykonywał żadnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji. 45-letni mieszkaniec Legnicy został przebadany alkomatem. Okazało się, że jest trzeźwy.

W toku przeprowadzanych czynności wyszło, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 45-latek wystraszył się konsekwencji i zdecydował się na brawurową ucieczkę.

W międzyczasie na legnicką komendę przyszedł jeden z mieszkańców, aby zgłosić przywłaszczenie pojazdu marki Opel. Okazało się, że chodzi o pojazd, którym poruszał się 45-letni mężczyzna.

Wiadomo, że nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed lokalnym sądem. Za przywłaszczenie cudzego mienia, a także ucieczkę przed policją grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Legnica

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.plPodobne artykuły

Lubuska Policja

Na drogach

Bez prawa jazdy pędził mustangiem prawie 180 km/h. Wewnątrz auta znajdował się mały chłopiec

Czytaj więcej >
Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Mógł uniknąć też obrażeń

Na drogach

Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Jak on to przeżył? - Wideo

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna podczas ucieczki potrącił funkcjonariuszkę

Na drogach

Kamienna Góra. Kierowca BMW potrącił funkcjonariuszkę - Był poszukiwany

Czytaj więcej >
Policja Świętokrzyska

Na drogach

Na podwójnym gazie szalał swoim traktorem. Zdemolował ogrodzenie i wjechał w dostawczaka

Czytaj więcej >
Kierowca białego busa potrącił rowerzystę. Wysiadł tylko po to, aby zabrać lusterko

Na drogach

Czekanów. Potrącił rowerzystę i wysiadł, aby zabrać lusterko. Policja szuka sprawcy - Wideo

Czytaj więcej >
Wybuch autobusu

Na drogach

Wyskakiwali jeden po drugim z płonącego autobusu. Wkrótce doszło do wybuchu - Wideo

Czytaj więcej >