Przetarg na 308 nowych samochodów dla władzy
Źródło: Piotr Molecki/East News

308 Nowych aut dla rządzących. Władza planuje zakupy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Listopada 2020

Przetarg na 308 nowych aut w czasach pandemii to informacja dość... zaskakująca. I to delikatnie mówiąc. Magazyn FAKT donosi, że władza powróciła do planów zakupowych z początku roku.

Decyzja dość zaskakująca. W sytuacji, w której wszyscy mówią o niewystarczających środkach na walkę z pandemią (oraz przeciwdziałanie jej skutkom), rząd postanawia zakupić nowe auta.

Nie chodzi o ambulanse - zakupione samochody zasilą floty rządu.

Przetarg na 308 nowych aut w dobie pandemii - czy to dobry moment?

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pojazdy mają trafić m.in. do MSZ i MON.

Według magazynu FAKT Centrum Obsługi Administracji Rządowej dokładnie rozpisało, jakie auta mają dostać urzędnicy.

Przetarg ogłoszono znacznie wcześniej?

"Oprócz tradycyjnych benzyniaków i diesli, rząd chce kupić także ekologiczne hybrydy i elektryki; oprócz aut osobowych mają zostać kupione także SUV-y z napędem na cztery koła, furgonetki i busy. W niektórych autach mają być ksenonowe reflektory, przyciemniane szyby, podgrzewane fotele, podłokietniki, alufelgi" - czytamy w "Fakcie".

Podobny przetarg ogłoszono na początku roku, wówczas Kancelaria Prezesa Rady Ministrów się z niego wycofała, a decyzję w tej sprawie miał podjąć sam premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł