Przepisy drogowe
Źródło: Car and Driver

Inne ograniczenie prędkości na lewym i prawym pasie ruchu. Rewolucyjna zmiana przepisów drogowych na horyzoncie

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Września 2020

Przepisy drogowe są niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa oraz jakości ruchu. Władze bardzo świadomie dążą do zwiększenia płynności, a także bezpieczeństwa ruchu na autostradach. W tym celu wprowadzą ograniczenia prędkości dla lewego, jak i prawego pasa ruchu. Czy to rewolucyjne rozwiązanie będzie w stanie rozwiązać problemy kierowców?

Przepisy drogowe ulegną modyfikacjom. Inne ograniczenie prędkości na lewym i prawym pasie ruchu. Celem, poprawa bezpieczeństwa na autostradach.

Różne ograniczenia prędkości na lewym oraz prawym pasie ruchu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Na taki pomysł wpadł rząd Finladii, która ma w planach wprowadzenie specjalnego ograniczenia prędkości dla poszczególnych pasów na odcinkach drogi krajowej numer1, a także autostrady łączącej miasta Helsinki i Turku.

Dzisiaj grzeje:

1. Wideo - Policja chciała pomóc w holowaniu pojazdu. Chwilę potem doszło do prawdziwego dramatu

2. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło ogromne zmiany. Właśnie dzisiaj weszły w życie

3. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy

Przepisy drogowe w zmodyfikowanej wersji mają wejść w życie od stycznia 2021 roku.

Wedle nowego rozporządzenia, ograniczenie prędkości na lewym pasie ma być o 20 km wyższe niż na jego prawym odpowiedniku. Przepisy będą obowiązywać na najbardziej zatłoczonych odcinkach dróg.

Rewolucyjne działania maja na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie płynności jazdy. Każdy kierowca wie, jak bardzo denerwujący potrafią być kierowcy, którzy specjalnie wleką się lewym pasem.

Bezmyślna jazda zakończyła się koszmarnym wypadkiem. Motocyklista z impetem uderzył w osobówkęBezmyślna jazda zakończyła się koszmarnym wypadkiem. Motocyklista z impetem uderzył w osobówkęCzytaj dalej

Ograniczenie prędkości będzie mogło ulec znaczącej zmianie, jednak tylko i wyłącznie w zależności od warunków pogodowych i natężenia ruchu. Warto podkreślić, że gdy będą pozwalały na to warunki, ograniczenia będą utrzymane na minimalnym, rozsądnym poziomie 100 km/h.

Gdy ruch będzie zatłoczony, ograniczenie będzie zmniejszać się, najpierw do 80 km/h, a następnie do 60 km/h. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Zobacz także:

1. Niewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówili

2. Ciężko chora suczka wkrótce miała odejść. Właściciel podziękował jej za przyjaźń w przepiękny sposób

3. Wideo - Dramatyczny wypadek w Formule 2. Kierowca uderzył w barierę przy 200 km/h

4. Zgłosili kradzież auta - złodziej okazał się członkiem rodziny

5. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - wpadł po narkoteście

6. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko

Następny artykuł