Straż graniczna
Źródło: Straż graniczna

Przekroczył granicę kraju o kilka metrów - nie spodziewał się konsekwencji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Kwietnia 2020

Czterech mężczyzn z województwa mazowieckiego wybrało się na Podlasie. Jeden z nich przekroczył granicę raptem o kilka metrów...

Czterech mężczyźni z województwa mazowieckiego wybrało się na podlasie i weszło na pas polsko-białoruskiej drogi granicznej, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jeden z nich przeszedł nielegalnie na stronę białoruską.

Wszystko wydarzyło się oczywiście na Podlasiu. Funkcjonariusze straży granicznej z Czeremchy patrolujący okolice granicy zauważyli w pobliżu mężczyznę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Bezskutecznie - mundurowi go zatrzymali. Okazało się, że mężczyzna nie był sam. Niedaleko bowiem czekali na niego koledzy.

Od dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachOd dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachCzytaj dalej

Wszyscy zostali ukarani mandatami, a dodatkowo ten, który przekroczył granicę, będzie musiał teraz spędzić przymusowe 14 dni na kwarantannie.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Warszawy oraz jeden Skierniewic, którzy pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy weszli na pas drogi granicznej. Wszystko tylko po to, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy znaku. Jedna z osób przekroczyła pas graniczny i w związku z tym został skierowany na przymusową kwarantannę.

Każdy z mężczyzn za wejście na pas drogi granicznej w miejscu niedozwolonym został też ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Niewykluczone, że sanepid przyjrzy się bliżej sprawie pod kątem nieuzasadnionego przemieszczania się. Ustali co mężczyźni z województwa mazowieckiego robili na podlasiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe przepisy mają pomóc w wyegzekwowaniu mandatów
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
  3. Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz
Następny artykuł