Prawo Jazdy
Źródło: Pixabay

Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Sierpnia 2020

Prawo jazdy jest bardzo ważnym dokumentem. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że zgromadzenie 24 punktów karnych wiąże się z jego utratą. Interesującym faktem jest to, że na po publicznych drogach wciąż jeżdżą kierowcy, który znacząco przekroczyli tę magiczną liczbę i wciąż mają swoje prawo jazdy.

Prawo jazdy nadal ważne pomimo 68 punktów na koncie? Interesująca luka w prawie zezwala na taki stan rzeczy.

Każdy kierowca bardzo dobrze wie, z czym wiąże się uzbieranie 24 punktów karnych. Oczywiście mowa o przykrym zdarzeniu. Mianowicie o utracie prawa jazdy.

Portal Yorkshire Evening Post informuje o bardzo ciekawym przypadku. Pewien rekordzista, który nagminnie łamie prawo drogowe zebrał niebagatelną sumę 68 punktów karnych.

Przypadek nie jest odosobniony, bo takich kierowców jak on jest aż ponad tysiąc. Dane z DVLA (Agencja Rejestracji Kierowców i Pojazdów) pokazują, że po brytyjskich drogach wciąż przemieszcza się 1278 kierowców, którzy przekroczyli dozwolony limit 12 punktów.

Wideo - Ukraiński kierowca wykonał zdumiewający manewr na drodzeWideo - Ukraiński kierowca wykonał zdumiewający manewr na drodzeCzytaj dalej

Prawo jazdy w Wielkiej Brytanii jest zabierane w momencie, w którym kierowca w ciągu 3 lat zgromadzi więcej niż 12 punktów. Osobom, które nagminnie łamią dany przepis, nakłada się zakaz prowadzenia na okres 2 lat.

Kluczowa dla takiego stanu rzeczy jest pewna ciekawa luka w prawie. Pozwala ona powoływać się na specjalne trudności. Wystarczy użyć argumentu, że ewentualny rozbrat z prawem jazdy bardzo negatywnie wpłynie na ich życie. Przykładowo spowoduje utratę pracy. W takim przypadku sądy mogą orzekać na korzyść pirata drogowego.

Warto podkreślić, że w naszym pięknym kraju, taka sytuacja nie ma prawa bytu i najprawdopodobniej nigdy mieć nie będzie.

Zobacz także:

1. Przerażające nagranie gigantycznego wybuchu w Bejrucie. 4K oraz slow motion pokazuje jak potężna była fala uderzeniowa

2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje

3. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”

4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”

5. Niesamowite nagranie. Wypadek oraz korek uczyniły z niego prawdziwego bogacza. Zbił prawdziwą fortunę

Następny artykuł