Prawo jazdy stracił po siedmiu miesiącach
Źródło: Materiały Policyjne

Ledwo zdał prawo jazdy, a już je stracił za jazdę po nielegalnych substancjach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Grudnia 2020

Prawo jazdy po siedmiu miesiącach od otrzymania utracił 21-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Wpadł przez niesprawne światła. Kontrola drogowa, wynikająca ze stanu technicznego jego Passata, sprowadziła na niego ogromne problemy.

Ogromną lekkomyślnością wykazał się 21-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który będąc pod wpływem środków odurzających, wsiadł za kierownicę swojego Passata.

Podczas kontroli policyjnej wstępne badania narkotestem wykazały, że znajdował się pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, którym cieszył się raptem od siedmiu miesięcy.
Młody kierowca wzbudził zainteresowanie mundurowych, bo wyjechał na drogę niesprawnym technicznie samochodem.

Do zdarzenia doszło w środę 16 grudnia na terenie powiatu krośnieńskiego, gdzie lubuscy funkcjonariusze prowadzili akcję „Pieszy ”, w ramach której obserwowali przejścia dla pieszych, także reagowali na wszelkie naruszenia drogowe mające wpływ na bezpieczeństwo w powiecie.

W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na mijający ich pojazd, w którym nie świeciło się lewe światło mijana, a układ wydechowy znajdował się stanowczo zbyt nisko.

Gigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachGigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachCzytaj dalej

Mundurowi natychmiast zawrócili za kierowcą Volkswagena Passata, zatrzymując go do kontroli drogowej.

Poza zauważonymi wcześniej nieprawidłowościami okazało się, że auto miało niesprawny hamulec postojowy, różne opony na kołach tej samej osi, a także oklejone niezgodnie z przepisami szyby przy użyciu niehomologowanej folii.
Zainteresowanie policjantów wzbudził również sam 21-letni kierowca, który został poddany badaniu narkotestem - w związku z podejrzanym zachowaniem.

Przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Tester wykazał obecność amfetaminy lub metaamfetaminy w organizmie 21-latka. Mundurowi zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych, a także zatrzymali mu prawo jazdy, które zyskał raptem siedem miesięcy wcześniej oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł