ZDrogi.pl
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Facebook: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA]

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

20 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na drodze S12 pomiędzy Lublinem a Puławami w okolicach węzła Kurów Wschód. Na nagraniu pochodzącym z kamery Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), widać auto dostawcze, które uderza w pojazd służb drogowych. Zderzenie wyglądało bardzo poważnie.

Drogocy prowadzili prace z wykorzystaniem żurawia, najprawdopodobniej wymieniając żarówkę w ulicznej latarni. Miejsce było oznaczone tablicą świetlną, a widoczność była przyzwoita - trudno więc wyjaśnić, dlaczego kierowca dostawczaka nie zareagował w porę.
Na nagraniu widać, jak pojazd dostawczy zjeżdża z prawidłowego pasa bez najmniejszej reakcji kierowcy. Samochód prawdopodobnie zwalniał, więc niewykluczone, że kierowca zasłabł lub zasnął za kierownicą.

- Fiat ducato z przyczepą z zamontowanym oświetleniem sygnalizacyjnym oraz nissan cabstar z podnośnikiem ustawione były na jednym z pasów – informowała policja.
W fiacie ducato za kierownicą znajdował się 41-letni kierowca z gminy Kurów. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kierujący renault, 28-latek z województwa podlaskiego również trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zakładają, że kierowca renault najpewniej zasnął za kierownicą.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Piotr Kraśko 6 lat temu stracił uprawnienia. Sprawdzamy, czym jeździł w tym czasie - Galeria

Slajd 1 z 9

Audi A8/Materiały Prasowe

Audi A8 D5

A8 czwartej generacji oznaczone kodem fabrycznym D5 oficjalnie zadebiutowało w lipcu 2017 roku w Barcelonie. Polska premiera modelu miała miejsce pod koniec 2017 roku. Czwarta generacja Audi A8 jest nieco większa i lżejsza od poprzednika oraz wyróżnia się designem typowym dla nowych modeli Audi z dużą, sześciokątną osłoną chłodnicy. Nowe Audi A8 to pierwszy model marki, w którym wprowadzono w pełni dotykową obsługę systemu multimedialnego. Ponadto Audi A8 to jeden z pierwszych na świecie samochodów produkcji seryjnej, stworzonych z myślą o automatycznej jeździe.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: dziennikwschodni.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >

Na drogach

Fatalny finał poszukiwań dwóch młodych mężczyzn. Policja przekazała smutną informacje

Czytaj więcej >