wypadek Seata
Źródło: OSP Pszczółki

Potrącił ciężarną kobietę i ojca z niemowlęciem. Jest już w rękach policji

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Marca 2020

Do serii dramatycznych zdarzeń doszło na drogach powiatu gdańskiego. 36- latek groził swojej partnerce nożem, a następnie potrącił trzy osoby w tym ciężarną kobietę i niemowlę w wózku. Swój szaleńczy rajd zakończył po kolizji z autem dostawczym i dachowaniu. Został zatrzymany przez policję

Groził nożem partnerce, następnie potrącił pieszych

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 13.00. Gdańska policja została zaalarmowana przez kobietę, zaatakowaną nożem przez swojego partnera. Agresywny mężczyzna uciekł jednak z miejsca zdarzenia. Niezwłocznie poinformowane zostały wszystkie okoliczne jednostki, które rozpoczęły poszukiwania kierowcy Seata

Zbiegły mężczyzna spowodował serię niezwykle niebezpiecznych wypadków. W miejscowości Kolnik zjechał na chodnik i potrącił 21-letnią kobietę w ciąży, a następnie, w sąsiednich Osicach, wjechał z impetem w spacerującego z 6-miesięcznym dzieckiem 18-latka - informuje komendant Michał Sienkiewicz.

Swój szaleńczy rajd zakończył pod miejscowością Giemlice, gdzie po kolizji z samochodem dostawczym i utratą panowania nad samochodem, dachował. Świadkiem wypadku był inny kierowca, który zatrzymał auto i podszedł do 36-latka. Gdy ten wyszedł z samochodu, chwycił za nóż i uszkodził mu dłoń. Poszukiwany mężczyzna bezpośrednio po kolizji został zatrzymany przez policjantów.

Dalsze czynności procesowe będą wykonywane najszybciej jak to możliwe, jeżeli stan zatrzymanego na to pozwoli

36-latek w związku z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Została od niego pobrana krew do niezbędnych badań na obecność alkoholu bądź narkotyków. Komisarz Michał Sienkiewicz zapewnia, że dalsze procedury śledcze będą wykonywane jak najszybciej po wcześniejszej zgodzie szpitala. Jak podaje Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczółkach, w wyniku wszystkich zdarzeń liczba poszkodowanych wraz ze sprawcą wyniosła 5 osób. Według nieoficjalnych informacji ich stan jest dobry.

Następny artykuł