ZDrogi.pl

Potężny wybuch elektrycznego skutera. Ojciec i córką są w stanie krytycznym - Wideo

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Tragiczny incydent w jednym z chińskich miast. W czasie jazdy doszło do wybuchu skutera elektrycznego. Ojciec oraz jego córka, którzy podróżowali pojazdem, w krytycznym stanie trafili do lokalnego szpitala. Moment incydentu został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Jak informuje słynny dziennik Global Times, główną przyczyną tego nietypowego wypadku był samozapłon elektrycznego skutera.

Miał on miejsce w niedzielę 18 lipca w mieście Hangzhou położonym we wschodniej części Chin. Lokalne służby poinformowały, że dwie osoby podróżujące skuterem elektryczny w krytycznym stanie trafiły do miejscowych placówek medycznych.

Poniższe nagranie wideo pokazuje moment, w którym elektryczny pojazd nagle stanął w ogromnym płomieniach, po czym doszczętnie spłonął. Poszkodowani to mężczyzna o imieniu Wei Shunli, a także jego 7-letnia córka Wei Jiaqi.

Niestety, ale ojciec ma aż 90 procent spalonej skóry, z kolei jego córka ma rozległe poparzenia sięgające nawet 95% całego ciała.

Dziewczynka jest leczona w specjalistycznym szpitalu dla dzieci, który może jej zaoferować zdecydowanie lepsze warunki opieki medycznej. Jest ona podpięta do respiratora. Na domiar złego cierpiała na na ostrą niewydolność oddechową, a także doznała ciężkiego poparzenia dróg oddechowych.

Według żony poszkodowanego, która w momencie zdarzenia jechała tuż za swoimi bliskimi, skuter wybuch samoczynnie w nic nie uderzając.

Dashcam

Kierowca TIR-a wjechał w tył cysterny. Jego kabina została całkowicie zmiażdżona - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazała, pojazd został zakupiony około 2-3 lata temu w jednym z markowych sklepów. Dodała również, że w ubiegłym roku doszło do wymiany wadliwej baterii.

Rodzina rannych zainicjowała zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na leczenie bliskich. Jak się okazało, spontaniczna akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach udało się uzbierać aż 2 miliony juanów (1,2 mln złotych), co przekracza potencjalne koszty leczenia

  Co ciekawe, lokalne władze przeprowadzą kompleksową kontrolę przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą, a także konserwacją pojazdów elektrycznych, które są oferowane na danym terytorium.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
  • Tragiczny finał nieprzemyślanego wyprzedzania. Zginęła 2-letnia dziewczynka

  • Policja goniła księdza jadącego pod prąd autostradą. Zginął po zderzeniu czołowym - Wideo

  • Auto osobowe poszybowało niczym w hollywoodzkim filmie - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

 

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >