Pościg za19-letnik kierowcą pod wpływem narkotyków
Źródło: Materiały Policyjne

19-latek uciekał nowiutkim Audi przed policją. Zatrzymał się na radiowozie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Listopada 2020

Pościg ulicami Żar. 19-letni kierowca pod wpływem środków odurzających został zatrzymany przez funkcjonariuszy z żarskiej komendy policji. Młody mężczyzna nie tylko nie zatrzymał się do kontroli, ale uciekał przed policją popełniając szereg wykroczeń.

​Policjanci z Żar zatrzymali po pościgu 19-letniego kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg zakończył się, gdy młody mężczyzna rozbił swoje auto o radiowóz blokujący mu drogę.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 listopada. Policjanci z żarskiej drogówki zauważyli Audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. To zwróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pościg ulicami Żar. Kierowca pod wpływem metaamfetaminy

Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca je zignorował i ponownie przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę.

19-latek, uciekając ulicami Żar, popełniał liczne wykroczenia drogowe. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego ucieczka zakończyła się dopiero po zderzeniu z oznakowanym radiowozem, który zablokował mu drogę.
Mężczyzna nie miał możliwości kontynuowania ucieczki pieszo i natychmiast został zatrzymany.

Zachowanie 19-latka wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny i wskazał metaamfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych mężczyźnie pobrana została krew.

Pościg za 19-latkiem pod wpływem narkotyków

Pościg ulicami Żar. Funkcjonariusze znaleźli przy 19-latku metaamfetaminę.

Jak się okazało, mieszkaniec województwa śląskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Trafił do policyjnego aresztu, a wkrótce za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe odpowie przed sądem.

Dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej oraz kontynuowanie dalszej jazdy grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł