Pościg za 22-latką w Mazdzie
Źródło: Materiały Policyjne

Policjanci postanowili zatrzymać kobietę, która jechała bez lusterka. Finału się nie spodziewali

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Stycznia 2021

Pościg za kierującą Mazdą zakończył się na radiowozie. 22-latka będzie musiała odpowiedzieć przed sądem za popełnione wykroczenia. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej spowodowanej urwanym lusterkiem bocznym.

Policjanci zatrzymali po pościgu 22-latkę, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej i zaczęła uciekać. Uwagę policjantów przykuł brak lusterka.

W piątek 8 stycznia po godzinie 20 policjanci z tczewskiej drogówki w miejscowości Miłobądz zauważyli osobową Mazdę, która miała zerwane lusterko zewnętrzne.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierująca zlekceważyła sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie i zaczęła uciekać.

Pościg za 22-latką zakończył się na radiowozie

Oczywiście policjanci ruszyli w pościg, ale kierująca osobówką widząc „ogon” przyspieszyła i uciekała, łamiąc przepisy ruchu drogowego.

W Tczewie na ulicy Solidarności kierująca straciła panowanie nad samochodem, uderzyła w bariery energochłonne, a następnie w policyjny radiowóz.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Policjanci zatrzymali 22-latkę kierującą Mazdą. Zaskakujące, ale wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zatrzymana mieszkanka powiatu malborskiego była trzeźwa.

W szpitalu kobiecie pobrano krew do dalszych badań, które mają wykazać, czy była pod wpływem niedozwolonych środków.

Pościg zakończony sukcesem. Kierujące jednak nie miała prawa jazdy

Podczas sprawdzania danych 22-latki w policyjnych systemach okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a sam samochód, którym jechała, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Policjanci zatrzymaną kobietę doprowadzili do policyjnego aresztu, a samochód trafił na policyjny parking.

W sobotę śledczy przedstawili kobiecie zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

22-latka odpowie również za popełnione wykroczenia, do których doszło podczas próby ucieczki.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł