Pościg za kierowcą Mercedesa
Źródło: Materiały Policyjne

17 aut uszkodzonych podczas pościgu za Mercedesem. Padły strzały

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Grudnia 2020

Pościg za kierowcą dostawczego Mercedesa przybrał nieoczekiwany obrót. Kierowca uszkodził kilkanaście aut, radiowozy oraz próbował potrącić policjanta. Funkcjonariusze zmuszeni zostali oddać strzały.

W środę, 2 grudnia, doszło do scen rodem z filmów akcji. Na drogach województw śląskiego i małopolskiego doszło do policyjnego pościgu. 30-letni mężczyzna jechał Mercedesem Sprinterem od Katowic, przez Olkusz i Wolbrom, aż do Podlesic w powiecie miechowskim - w trakcie jazdy uszkodził kilkanaście samochodów, rogatki na przejeździe kolejowym i staranował radiowóz dzielnicowego z Wolbromia.

Pomogły dopiero strzały z policyjnej broni. Choć kierowca Sprintera zatrzymał pojazd - to ucieczkę kontynuował pieszo.

Zobacz także: Nowy film Sekielskiego. Już pojutrze, jest zwiastun

W środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy Mercedesa Sprintera, który na terenie Śląska doprowadził do 7 kolizji. Mężczyzna kierował się w stronę Katowic przez Dąbrowę Górniczą, po drodze taranując samochody i łamiąc przepisy ruchu drogowego. W Bolesławiu już na terenie Małopolski kierowca uszkodził kolejne 5 pojazdów, a jadąc przez Olkusz - następne 4 samochody.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pościg za kierowcą Mercedesa

Pościg za kierowcą Mercedesa. Do akcji włączył się dzielnicowy

W pościg ruszyli policjanci z Olkusza, którzy podążali za nim na sygnałach aż do Wolbromia, gdzie kierowca Mercedesa, jadąc z dużą prędkością, staranował zamknięte rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Mężczyzna w trakcie ucieczki wyprzedzał na przejściach dla pieszych czy podwójnej ciągłej. Kierowcę zatrzymać próbował również dzielnicowy z Wolbromia, który pełnił służbę za kierownicą oznakowanego radiowozu - Opla Mokki.

Zobacz także: Radio Zet informuje: MEN ostatecznie zdecydowało ws. półkolonii

Po długim pościgu, w miejscowości Podlesice, kierowca Mercedesa zatrzymał się, włączył wsteczny bieg i... uderzył w radiowóz, starając się zepchnąć pojazd z drogi. Po chwili kierowca znowu ruszył do przodu i skręcił w jedną z posesji, a następnie wjechał w budynek. Dzielnicowy wysiadł z radiowozu i podbiegł do mężczyzny, aby go zatrzymać, ale kierowca zaczął cofać, chcąc potrącić policjanta.

Pościg za kierowcą Mercedesa

Pościg za kierowcą Mercedesa. Padły strzały

Padły strzały z policyjnej broni. Kierowca ponownie ruszył i przejechał za budynek. Kiedy uszło powietrze z przestrzelonej opony, zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu dzielnicowemu udało się zatrzymać kierowcę i go obezwładnić. Zatrzymany mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu krew do badania, by sprawdzić, czy nie znajdował się on pod wpływem narkotyków.

Policjanci z Miechowa przedstawili mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także czynnej napaści na policjanta.

Do zarzutów dojdą jeszcze kolejne, za przestępstwa popełnione na terenie Śląska. Prokurator skierował wniosek do Sądu o tymczasowy areszt dla 30 -latka.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł