Porsche Cayenne skradzione przez 23-latka
Źródło: KSP Toruń

Porsche Cayenne skradzione podczas jazdy próbnej. Policyjny pościg za 23-letnim złodziejem - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Grudnia 2020

Porsche to marka samochodów, która rozbudza wyobraźnie wielu osób. Pewien 23-latek postanowił odbyć jazdę próbną i ukraść Porsche Cayenne. Podczas ucieczki przed toruńską drogówką stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Próbował między innymi potrącić funkcjonariusza.

Porsche Cayenne skradzione podczas jazdy próbnej. 23-latek uciekał przed toruńską drogówką.

Kradzieże samochodów to bardzo poważny problem, z którym boryka się wiele państw. W dzisiejszych czasach złodzieje stosują coraz to nowsze sposoby, by szybko i skutecznie wpaść w posiadanie wybranego samochodu. Niektórzy inwestują w sprzęt naprawdę spore pieniądze.

Do bardzo nietypowej, a zarazem niebezpiecznej sytuacji doszło w Toruniu. W poniedziałek około godziny 9 rano policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie od zdenerwowanego właściciela Porsche Cayenne.

Klient zainteresowany rzekomym kupnem, umówił się z nim na jazdę próbną, którą wykorzystał do kradzieży pojazdu. Obaj umówili się na ul. Żelaznej w Toruniu. skąd złodziej odjechał w niewiadomym kierunku.

Wszyscy policjanci, którzy w tym czasie pełnili swoją służbę zostali poinformowani o tej sytuacji. Na drogach wyjazdowych z miasta funkcjonariusze ustawili specjalne posterunki.

SUV z ogromną siłą wbił się w Opla Corsę. Koszmarny wypadek mrozi krew w żyłach - WideoSUV z ogromną siłą wbił się w Opla Corsę. Koszmarny wypadek mrozi krew w żyłach - WideoCzytaj dalej

Skradziony pojazd został zauważony bardzo szybko na drodze krajowej nr 91 w Łysomicach (Kujawsko-Pomorskie). Złodziej nie chciał rozstać się ze swoim nowym nabytkiem, dlatego zdecydował się na ucieczkę.

Porsche Cayenne skradzione podczas jazdy próbnej. 23-letni kierowca uciekał przed policją. Grozi mu surowa kara.

W miejscowości Papów Toruński, policjanci zdecydowali się na ustawienie specjalnej blokady, która została bez problemu ominięta przez 23-latka. Próbował również przejechać pełniącego służbę policjanta. Ten, na szczęście, w ostatnim momencie odskoczył, ratując swoje życie.

Finał szaleńczego rajdu miał miejsce 10 kilometrów dalej w miejscowości Grębocin. Doszło do skutecznego przyblokowania samochodu i ostatecznego zatrzymania złodzieja.

Jak się okazało, winny 23-latek jest dobrze znany toruńskim policjantom. Aktualnie toczy się wobec niego postępowanie o kradzież dwóch innych samochodów. Również i w tamtych sytuacjach działał według znanego schematu.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł