Porsche Maradona
Źródło: Moto.pl

Porsche Diego Maradony trafiło na aukcje. Zawrotna cena za wyjątkowy model

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Lutego 2021

Porsche Diego Maradony już wkrótce trafi na jedną z aukcji samochodowych. Pojazd, który został zakupiony podczas krótkiego pobytu w Sevilli, znany jest z nagłówków światowych gazet. Wszystko z powodu licznych skandali, które miał na koncie jego ekscentryczny właściciel. Auto może trafić do Twojego garażu pod jednym warunkiem. Musisz przygotować ogromną ilość gotówki. Jedno jest pewne. Nie będzie to zbyt tani zakup.

Porsche Diego Armando Maradony wystawione na aukcję. Potencjalna cena zwali z nóg niejednego.

Postaci argentyńskiego piłkarza Diego Armando Maradony nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny zawodnik jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii dyscypliny.

Przez większość swojej bogatej kariery, Maradona zdobywał ważne trofea zarówno z reprezentacją Argentyny, jak również z większością klubów, które reprezentował. Z reprezentacją zdobył mistrzostwo świata w 1986, wicemistrzostwo na mundialu w 1990, a także mistrzostwo na mistrzostwach świata juniorów w 1979. Najważniejsze trofea na poziomie klubowym zdobył grając w SSC Napoli, z którym zdobył Puchar UEFA oraz jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny. Dzięki temu stał się prawdziwą legendą włoskiej ekipy.

To właśnie po opuszczeniu Neapolu, udał się kontynuować swoją karierę na półwysep Apeniński. Zdecydował się na wybranie andaluzyjskiej Sevilli, gdzie przywitano go jak prawdziwego Boga. W trakcie pobytu w tamtejszym zespole, nie pokazał nic ciekawego. 26 rozegranych spotkań, pięć strzelonych bramek nie zrobiły wrażenia na lokalnych kibicach.

To w trakcie rocznego pobytu w Sewilli, Maradona zakupił Porsche 911 Type 964 Carrera 2 Convertible. To dzięki niemu zapadł w pamięć lokalnych mieszkańców i dołożył do afer na różnym tle, kolejne skandale z niebezpieczną jazdą w tle.

Porsche Maradona

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Tamtejsza policja kilkukrotnie łapała legendę piłki, głównie za bezczelne łamanie obowiązujących przepisów. Maradona czuł się za kierownicą tak pewnie, że raz przejechał na czerwonym świetle, pędząc prawie 180 km/h przez miasto.

Argentyńczyk sprzedał swój samochód, który bardzo często zmieniał swojego właściciela. Trafiał on do licznych kolekcjonerów. Dom aukcyjny Bonhams informuje, że pojazd przejechał imponujące 120 tysięcy kilometrów i nadal prezentuje się nader okazale.

Warto dodać, że samochód jest bardzo rzadkim okazem. Powstało jedynie 1200 sztuk tego ściśle limitowanego modelu 911 Carrera 2 Cabrio z pakietem Turbo Look.

Porsche Maradona

Jeśli chodzi o osiągi, te również zachęcają do zakupu. Auto napędza 3,6-litrowy silnik generujący niebagatelną moc 250 KM, która pozwala rozpędzić pojazd nawet do 260 km/h.

Wiadomo, że auto trafi na aukcję w Paryżu podczas imprezy Les Grandes Marques du Monde a Paris, która potrwa od 3 do 10 marca. Może ono zostać wylicytowane przez każdego z nas. Warto podkreślić, że nie będzie to jednak zbyt tani wydatek.

Porsche Maradona

Potencjalny nabywca musi liczyć się ze sporym ubytkiem portfela. Eksperci domu aukcyjnego Bonhams szacują, że model 911 powinien sprzedać się za około 150 000-200 000 euro, choć zaznaczają, że nie zdziwi ich wyższa kwota.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł