Alfa Romeo Brera
Źródło: http://wall.bestcarmag.com

Popularne auta podane na sportowo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Marca 2020

Wielu z nas przechodzi w swoim motoryzacyjnym życiu okres fascynacji modelami sportowymi. Prawie każdy chciał mieć do dyspozycji sportowe coupé, za którym oglądałoby się pół miasta. Większość takiego marzenia nie spełni... tymczasem wcale nie trzeba z niego rezygnować. Oczywiście auta supersportowe,czy nawet mocarne coupé z niemiec odpadają.

Są jednak auta zbudowane z podzespołów przyziemnych modeli, które dzięki temu bywają względnie praktyczne i dość tanie w eksploatacji.

1. Opel Astra GTC
Na początek jeden z najbardziej oczywistych wyborów. Trzydrzwiowa wersja Astry w generacji H i J ( III i IV ) dość znacznie odbiegała designem od pozostałych wersji nadwoziowych. Śmiało, można przypiąć jej łatkę „sportowej". W wypadku Opla, wybierając mniej praktyczną odmianę, nie musimy się godzić na większe kompromisy. Oczywiście zasiadanie na tylnej kanapie będzie utrudnione, ale jeżdżąc w dwie osoby, nie powinniśmy się skarżyć na brak przestrzeni.

Opel Astra Gtc

2. BMW E46 Coupé
BMW może nie jest pierwszą marką, która przychodzi na myśl, jeśli chodzi o praktyczne i przystępne cenowo auta... ale E46 to już nie najnowszy model więc jego zakup nie wymaga już worka pełnego
gotówki. Oczywiście serwis i eksploatacja będą droższe niż w przypadku popularnych marek. W zamian za to otrzymujemy napęd na tył, świetne prowadzenie i bogatą paletę naprawdę mocnych silników.
Polecamy E46 głównie ze względu na jedną z najpiękniejszych linii wśród współczesnych aut. Mówimy tu o klasycznych proporcjach z wyraźnie zarysowaną linią maski i bagażnika.

Bmw e46 coupe

3. Mercedes CLK W209
Podobnie jak w przypadku BMW - Mercedesa polecamy ze względu na klasyczny wygląd coupé. Nie jest to auto będące bazą to tuningu. CLK to raczej samochód, który ma poprawiać samopoczucie i pięknie wyglądać na podjeździe. Oczywiście napęd na tył i mocne silniki ( nawet V8 ) tylko utwierdzają, że dokonaliśmy dobrego zakupu.

Mercedes CLK W209

4. Alfa Romeo GT
Pod atrakcyjnie narysowanym nadwoziem ukryta jest technika popularnych Alf 147 i 156. Alf, może nie grzeszy praktycznością i nie oferuje zbyt wiele miejsca, ale w zamian świetnie wygląda i świetnie się
prowadzi. Alfa Romeo, mimo przedniego napędu, potrafi dostarczyć frajdy z jazdy.

Alfa Romeo GT

5. Alfa Romeo Brera
Polecamy przede wszystkim ze względu na niesamowitą urodę „włoszki". Pod opadającą maską znajdziemy dobrze znaną Alfę Romeo 159. Samochód aspirujący do segmentu premium, ale mniej
chętnie wybierany przez klientelę. Warto rozważyć Alfę, ponieważ chyba niewiele aut w podobnych pieniądzach robi takie wrażenie.

Alfa Romeo Brera

5. Peugeot 406 Coupé
Podobnie jak w przypadku Alfy Romeo mamy do czynienia przednionapędowym coupé zbudowanym na płycie mniej szlachetnego wariantu. Zarówno GT, jak i 406 jednak znacznie różnią się od „dawców".
Francuz zaprojektowany przez Pininfarinę ( to samo studio, które nakreśliło, np. wiele modeli Ferrari ) jest jednym z najładniejszych przednionapędowych coupé. Jak wszyscy doskonale wiemy, 406 jest
modelem dość popularnym i nieskomplikowanym. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tej wersji nadwoziowej. Najdroższe oczywiście będą naprawy nadwozia. Polecić można również 407, ale jest on
zdecydowanie bardziej skomplikowany i znacznie większy.

Peugeot 406

6. Peugeot RCZ
Najmniej praktyczna z propozycji - zarówno ze względu na gabaryty ( powstało na podwoziu 307 ), jak i ilości miejsca. Ciężko sobie wyobrazić podróż w czwórkę dorosłych osób. W przypadku RCZ musimy
najwięcej poświęcić dla nadwozia. W zamian otrzymujemy auto wyglądające na najbardziej sportowe. W dodatku Peugeot jest chyba najrzadziej spotykanym na ulicach samochodem spośród wymienionych.

Peugeot RCZ

Następny artykuł