Polonez FSO
Źródło: FSO Syrena w Kutnie S.A.

Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Lipca 2020

Polonez może wkrótce zaserwować nam wielki powrót na motoryzacyjne salony. Do niedawna projekt oraz produkcja tego modelu była owiana prawdziwą tajemnicą. Jednak już teraz można oficjalnie zakomunikować, że nowy pojazd sygnowany legendarną nazwą znów zawita na polskie drogi.

Wielki powrót po latach. Słynny Polonez wraca na salony. Będzie solidnym elektrykiem

Każdy motoryzacyjny fan dobrze wie, jak ważnym pojazdem w historii polskiej motoryzacji był FSO Polonez. Dziś ten legendarny model jest czystą inspiracją dla nowego, elektrycznego modelu, który wkrótce wyjedzie na ulice polskich miast.

Polonez zostal zaprezentowany w nadwoziu typu sportback. Oczywiście będzie należeć do segmentu premium.

Po pierwszych zdjęciach bardzo dobrze widać, że to nie przesadzona kwalifikacja. Auto będzie mieć aż 5 metrów długości, co świadczy o dostojnym wyglądzie samochodu.

FSO Syrena w Kutnie S.A. i ElectroMobility Poland to dwie zupełnie różne firmy, które aktywnie biorą udział w wyścigu o wprowadznie pierwszego polskiego auta elektrycznego. Póki co, FSO Syrena w Kutnie prowadzi. Firma przeprowadziła prezentację niewielkiej serii aut nawiązujących do kultowej Syreny, planuje uzyskanie homologacji do końca 2020 roku i uruchomienie produkcji w roku 2021.

Nowy PolonezNowy Polonez
FSO Syrena w Kutnie S.A.

Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycieZdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycieCzytaj dalej

Główny konstruktor FSO Syrena, Andrzej Stasiak podkreśla, że wciąż rozwijana jest technologia napędu elektrycznego. Ukończono również prace nad specjalną platformą dla pojazdów elektrycznych.

Nowy PolonezNowy Polonez
FSO Syrena w Kutnie S.A.

Polonez A.D. 2020 jest narazie konceptem. Niewiele wiadomo na temat potencjału wprowadzenia modelu do produkcji. Na razie firma skupia się na rozwoju dotychczasowej serii Syren z napędem elektrycznym.

Niewykluczone, że środki zarobione na sprzedaży modeli VOSCO posłużą do wdrożenia w życie konceptu Poloneza.

Stanowisko firmy jest bardzo klarowne. Ma ona zajmować się produkowaniem kultowych samochodów polskich marek, takich jak Nysa, Polonez, Warszawa czy Mikrus.

Zobacz także:

1. Leciwy maluch „wpadł” w ręce policji. Starszy Pan musiał się gorzko tłumaczyć
2. Tragiczny wypadek. Samochód z impetem wjechał w grupkę ludzi. Wielu poważnie rannych
3. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
4. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
5. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

Następny artykuł