Polonez skradziony w Płocku
Źródło: zdrogi.pl

Zatrzymano 38-letniego mężczyznę. Ukradł kultowe auto

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Grudnia 2020

Polonez został skradziony z jednego z płockich parkingów. Czy to moment, kiedy ostatniej polskie produkty FSO stają się pożądanymi klasykami? 38-letni złodziej został zatrzymany - miał w planach odrestaurować Poloneza i sprzedać go z zyskiem.

Policjanci z Płocka zatrzymali 38-letniego mężczyznę, którego łupem padł kilkudziesięcioletni... Polonez. Czy to oznacza, że ostatni wytwór polskiej motoryzacji powoli staje się pożądanym klasykiem?
Amatorowi cudzej własności grozi 5 lat więzienia.

Polonez odzyskany przez funkcjonariuszy z płocka

Jak podaje płocka komenda, do kradzieży kultowego pojazdu doszło pod koniec listopada. Samochód został skradziony z parkingu jednego z płockich osiedli, a następnie przewieziony lawetą do kryjówki złodzieja.

Zobacz także: Monety, które mogą być warte grube tysiące. Koniecznie przeszukaj stare komody i regały

Kiedy właściciel Poloneza zorientował się, że jego auto zostało skradzione, powiadomił o tym policję. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy szybko ustalili tożsamość podejrzanego o kradzież i postanowili go odwiedzić. Na miejscu potwierdzili swoje podejrzenia i zatrzymali mężczyznę.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Okazało się, że miał pomysł jak zarobić na leciwym aucie.

Złodziejem okazał się 38-latek, który usłyszał już zarzut kradzieży. Ustalenia śledczych wskazują, że najprawdopodobniej Polonez zostałby poddany gruntownej renowacji, a następnie dalej sprzedany.
Auto wróciło do swojego właściciela. Złodziejowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Na Morskim Oku rozpętał się sztorm. Nagranie obiega Internet

Polonez skradziony w Płocku

Polonez - co to za auto?

Przypomnijmy, że FSO Polonez to auto, które było produkowane przez Fabrykę Samochodów Osobowych w latach 1978-2002. Bazował na platformie Polskiego Fiata 125p z nowym projektem nadwozia studio Giorgetto

Giugiaro. Był dostępny w różnych wersjach nadwozia, obejmujących dwu- i czterodrzwiowe samochody hatchbacki, kombi, a także wersje komercyjne, w tym pickupy i karetki. Wyprodukowano ponad milion sztuk, nie liczącwersji pick-up i van. Polonez był sprzedawany w innych krajach i był popularny na rynku krajowym aż do przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nic nie wskazuje na to, aby pojazd miał powrócić.

Nazwa samochodu pochodzi od polskiego tańca, poloneza i została wybrana w plebiscycie czytelników, przeprowadzonym przez „Życie Warszawy”.

Następny artykuł