ZDrogi.pl
Youtube

Youtube

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

19 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Zatrzymanie przez policję do kontroli drogowej to jedna z bardziej stresujących sytuacji, jakie mogą spotkać kierowcę. Okazuje się, że niektórzy funkcjonariusze są bardzo zdeterminowani, by chronić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Idealnie pokazuje to poniższa sytuacja zarejestrowana przez pewnego kierującego.

Nie od dziś wiadomo, że działania policji odnoszące się do kontroli prędkości mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto podkreślić, że szczególnym nadzorem objęte są m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których bezpośrednią przyczyną jest nadmierna prędkość.

Mundurowi w ramach swoich działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), a także dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Policjant, który jest bohaterem poniższego nagrania, zdecydował się przeprowadzenie swoich działań w nietypowym miejscu.

Ukrył się tuż za śmietnikiem, a co za tym idzie, nie był dobrze widoczny. Kierowcy, którzy poruszali się trasą, nie byli w stanie dostrzec, że w pobliżu znajduje się policjant.

O tym, że był on średnio widoczny, świadczy reakcja zatrzymanego kierowcy, który był zarazem autorem nagrania.

Co ciekawe, funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę zareagował z lekkim opóźnieniem. Wielu zmotoryzowanych mogłoby rzec, że na kontrolę było za późno.

Co ciekawe policjant zatrzymywał kierowcę „na rękę”. Autor nagrania mógł nie zauważyć funkcjonariusza i pojechać dalej.

Finalnie kierowca zdołał zawrócić i poddał się kontroli drogowej. Wiadomo, że przekroczył on dozwoloną prędkość i został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 złotych oraz dwoma punktami karnymi.

W naszej opinii mundurowy powinien zareagować zdecydowanie wcześniej, aby zareagować w odpowiedni, a co za tym idzie bezpieczny sposób.

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: NaMasce.plPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >

Na drogach

Fatalny finał poszukiwań dwóch młodych mężczyzn. Policja przekazała smutną informacje

Czytaj więcej >