ZDrogi.pl
Youtube

Youtube

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Zatrzymanie przez policję do kontroli drogowej to jedna z bardziej stresujących sytuacji, jakie mogą spotkać kierowcę. Okazuje się, że niektórzy funkcjonariusze są bardzo zdeterminowani, by chronić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Idealnie pokazuje to poniższa sytuacja zarejestrowana przez pewnego kierującego.

Nie od dziś wiadomo, że działania policji odnoszące się do kontroli prędkości mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto podkreślić, że szczególnym nadzorem objęte są m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których bezpośrednią przyczyną jest nadmierna prędkość.

Mundurowi w ramach swoich działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), a także dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Policjant, który jest bohaterem poniższego nagrania, zdecydował się przeprowadzenie swoich działań w nietypowym miejscu.

Ukrył się tuż za śmietnikiem, a co za tym idzie, nie był dobrze widoczny. Kierowcy, którzy poruszali się trasą, nie byli w stanie dostrzec, że w pobliżu znajduje się policjant.

O tym, że był on średnio widoczny, świadczy reakcja zatrzymanego kierowcy, który był zarazem autorem nagrania.

Co ciekawe, funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę zareagował z lekkim opóźnieniem. Wielu zmotoryzowanych mogłoby rzec, że na kontrolę było za późno.

Co ciekawe policjant zatrzymywał kierowcę „na rękę”. Autor nagrania mógł nie zauważyć funkcjonariusza i pojechać dalej.

Finalnie kierowca zdołał zawrócić i poddał się kontroli drogowej. Wiadomo, że przekroczył on dozwoloną prędkość i został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 złotych oraz dwoma punktami karnymi.

W naszej opinii mundurowy powinien zareagować zdecydowanie wcześniej, aby zareagować w odpowiedni, a co za tym idzie bezpieczny sposób.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: NaMasce.plPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Motocyklista zderzenie z autem

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

Czytaj więcej >

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko

Czytaj więcej >
Ferrari kolizja na drodze

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo

Czytaj więcej >

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha

Czytaj więcej >