ZDrogi.pl
Policja.gov.pl

Policja.gov.pl

Policjanci uratowali życie dwóch małych szczeniaczków. Znaleźli je na drodze ekspresowej

14 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Świadkami niestandardowej interwencji byli funkcjonariusze z Olsztyna, którzy podczas patrolowania jednej z dróg ekspresowych natknęli się na dwójkę pechowców, którzy znaleźli się w poważnych tarapatach. Na szczęście postawa mundurowych zapobiegła najgorszemu i przestraszone szczeniaki zostały przetransportowane do schroniska.

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w czwartek 11 listopada na jednym z odcinków drogi ekspresowej S-7. Około godziny 9.50 funkcjonariusze z Olsztyna w trakcie przejazdu do miejscowości Napierki zauważyli niebezpieczną sytuację.

Na wysokości miejscowości Frąknowo natrafili na dwa małe szczeniaki, które weszły na pas ruchu drogi krajowej. Funkcjonariusze nie zlekceważyli sytuacji i bardzo szybko wkroczyli do akcji.

Jak wiadomo, bezbronne zwierzaki stwarzały zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Na widok policjantów malutkie czworonogi zaczęły uciekać do rowu, a następnie weszły do zabezpieczonego kratą przepływu wodno-melioracyjnego znajdującego się przy drodze.

Policja.gov.pl

Niestety, ale sytuacja była bardzo poważna. Jeden ze szczeniaków utknął po szyję w wodzie i istniało ryzyko, że może się utopić.

Na szczęście bohaterska postawa policjantów zapobiegła tragedii. Niezwłocznie otworzyli oni kratę zabezpieczającą i weszli do przepływu wodno-melioracyjnego wyciągając psy na zewnątrz.

Policja.gov.pl

Przemoczone i wychłodzone szczenięta ogrzano kocem, a następnie sprawiono im rozrywkę w postaci przejazdu radiowozem. Zwierzaki przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Psów „Podaj łapę” w Tatarach koło Nidzicy.

Warto zaznaczyć, że postawa policjantów jest godna podziwu, ponieważ zapobiegła tragedii. To właśnie dzięki nim zostały uratowane kolejne psie życia.

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło:
Policja Warmińsko Mazurska


Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >