Policja w Wadowicach. Funkcjonariusz na służbie użył broni będąc pod wpływem alkoholyu
Źródło: Facebook: Małopolskie Drogi

Pijany funkcjonariusz wydalony ze służby. Sięgnął po broń

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Lipca 2020

Policja w Wadowicach wyciąga konsekwencje w stosunku do policnajta, który we wtorek brał udział w akcji pościgowej za osobowym Audi. Po zakończonej akcji policjant został, zgodnie z procedurami, przebadany alkomatem. Urządzenie wskazało, że mężczyzna nie powinien tego dnia pełnić służby. Wiele wskazuje, że stawił się w pracy już po spożyciu.

„We wtorek funkcjonariusz komendy powiatowej w Wadowicach stawił się do służby i zaraz po jej rozpoczęciu udał się na akcję. Po niej - zgodnie z procedurą - policjant został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono, że jest pod działaniem alkoholu. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby” - powiedziała w rozmowie z PAP Agnieszka Petek, rzecznik prasowy policji w Wadowicach.
Sprawą zajmie się prokuratura rejonowa. „Dokumentacja została już przesłana” - dodała Pani rzecznik.

Wiadomość jako pierwsze przekazało radio RMF FM.

Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćZabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćCzytaj dalej

Policja w Wadowicach komentuje- "Wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby"

Funkcjonariusze służby kryminalnej próbowali zatrzymać do kontroli drogowej Audi, którym podróżowały osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu.

Kierujący samochodem ignorował wezwania do zatrzymania. Uciekał drogą krajową nr 52 w kierunku Andrychowa.

W trakcie ucieczki wielokrotnie stwarzał zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu drogowego. W Choczni omal nie potrącił idącej poboczem kobiety.

„W Inwałdzie policjanci - wykorzystując swój radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego - zatrzymali ścigany samochód. Osoby jadące Audi zaczęły uciekać pieszo. Po krótkim pościgu, w którego trakcie policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała” - informowała w środę rano Agnieszka Petek.

Policja ma swoje procedury. Po każdej akcji funkcjonariusze są badani alkomatem.

Zobacz także:

1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Nie upilnowała małej dziewczynki na rowerze. Mama szuka sprawcy na własną rękę i udostępniła nagranie
3. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było
4. To już prawdziwa plaga. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca osobówki musiał być wycinany z pojazdu
5. Wiemy, gdzie możesz dostać najwyższy mandat podczas wakacyjnego wyjazdu. Niektóre kwoty wprawiają w osłupienie
6. Ponad 100 tysięcy kierowców zapomina o bardzo ważnej rzeczy. Nie ominie ich drakońska kara

Następny artykuł