Policja przeszkodziła w organizacji nielegalnych wyścigów.
Źródło: zdrogi.pl

Ogromny tłum gapiów blokował ulicę. Nagranie z nielegalnego wyścigu w Katowicach trafiło do sieci

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Lipca 2020

Policja może zanotować kolejny sukces. Tym razem przeszkodzili w organizowanych w Katowicach nielegalnych wyścigach. Do sieci wyciekło nagranie przedstawiające ogromny tłum gapiów oglądających ścigające się auta. Widać też doskonale, że w żaden sposób nie są zabezpieczeni przed pędzącymi pojazdami.

Policja miała pełne ręce roboty. W nocy z soboty na niedzielę trafiła na nielegalnie zorganizowane wyścigi. Równocześnie w mieście odbywało się kilka spotkań.

70 mandatów i 7 zatrzymanych praw jazdy to efekt policyjnej akcji podczas nielegalnych wyścigów zorganizowanych na drodze zbiorczej wzdłuż autostrady A4 w Katowicach.

Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćZabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćCzytaj dalej

Policja dowiedziała się o „zawodach” z mediów społecznościowych.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze pojawili się w miejscach nielegalnych wyścigów i zainterweniowali. Kierowcy, kilkukrotnie próbowali uniknąć spotkania z funkcjonariuszami i zmieniali miejsce wyścigów. Tym razem jednak nie udało im się uniknąć spotkania.

Nielegalne wyścigi to prawdziwa plaga w miastach. Kierowcy spotykają się w miejscach nieprzystosowanych do tego typu spotkań. Widzowie zazwyczaj w żaden sposób nie są zabezpieczeni przed autami. Ponadto w razie wypadku na miejscu nie ma żadnych służb, które mogłyby szybko zainterweniować.

Policja ostatecznie wylegitymowała 200 osób i skontrolowała 180 samochodów.

W trakcie akcji wystawiono 70 mandatów i zatrzymano 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości - powiedziała w rozmowie z RMF FM Agnieszka Żyłka, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Nielegalny wyścig samochodowy oglądały tłumy gapiów. Zarówno „kibice”, jak i ścigające się auta, całkowicie blokowały drogę innym kierowcom.

Wszystko doskonale widać na nagraniu:

Zobacz także:

1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Nie upilnowała małej dziewczynki na rowerze. Mama szuka sprawcy na własną rękę i udostępniła nagranie
3. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było
4. To już prawdziwa plaga. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca osobówki musiał być wycinany z pojazdu
5. Wiemy, gdzie możesz dostać najwyższy mandat podczas wakacyjnego wyjazdu. Niektóre kwoty wprawiają w osłupienie
6. Ponad 100 tysięcy kierowców zapomina o bardzo ważnej rzeczy. Nie ominie ich drakońska kara

Następny artykuł